معاون گردشگری:

دوران پرکاری پیش روی گردشگری می باشد

دوران پرکاری پیش روی گردشگری می باشد

معاون گردشگری با بیان اینکه دوران پرکاری در گردشگری پیش رو است، از مدیران استانی درخواست نمود لطمه ها و صدمه های واردشده بر صنعت توریسم را واکاوی کنند تا اقدامات سازنده در دوران پساکرونا در دستور کار قرار گیرد.


به گزارش سفرگو به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری، علی اصغر شالبافیان در نشست شورای مدیران که با حضور مدیران کل و معاونان گردشگری ۳۱ استان کشور و هم مدیران کل معاونت گردشگری به صورت وبینار برگزار شد، اظهار داشت: باید از همه ظرفیت های موجود و تعاملات فرابخشی در جهت توسعه گردشگری کشور در روزهای پساکرونا و هم عبور از چالش های موجود استفاده نماییم، ازاین رو به کارگرفتن ظرفیت مدیریت کلان استان ها همچون استانداران می تواند نقش مؤثری در بسط و گسترش مباحث در ارتباط با صنعت توریسم کشور در لایه های اجرایی استانی داشته باشد.
وی با بیان اینکه در جهت این هدف، جلسات مشترک با حضور وزیر، استانداران و مدیران کل استانی ترتیب داده شده است، اضافه کرد: مشابه این اقدام در وزارت امور خارجه به دنبال انتصاب سفرا در دست اقدام است تا هم صدایی گردشگری در سطح کشور بوجود آمده و دستیابی به اهداف کل این حوزه محقق شود.
شالبافیان خطاب به مدیران کل استانی و ستادی با تکیه بر اینکه دوران پرکاری در حوزه گردشگری پیش رو است، اظهار نمود: یکی از اصلی ترین وظایف ساختار دولتی گردشگری تسهیل فرایند فعالیت مردم و به عبارتی بخش خصوصی این حوزه به شمار می آید و نیاز است از هر ابزاری به منظور تحقق این هدف بهره گرفته شود.
وی افزود: یکپارچه سازی ضوابط، تسهیل فرایند صدور مجوزها، گسترش واگذاری اختیارات به استان ها، نیازسنجی دقیق و نظارت بر امور همچون اقدامات پیش رو در جهت نیازهای گفته شده است.
شالبافیان همینطور از مدیران کل استانی خواست با واکاوی لطمه ها و صدمه های واردشده بر صنعت توریسم، تلاش شود تا با اتخاذ تصمیمات سازنده، بررسی گسترده تبعات آن و هم رفع موانع پیش رو، اقدامات سازنده در دوران پساکرونا را در دستور کار قرار دهند.
در این جلسه هر یک از مدیران کل ادارات معاونت گردشگری شامل اداره کل بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی، مطالعات، آموزش و برنامه ریزی، سرمایه گذاری، زیرساخت ها و مناطق نمونه، نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری، توسعه گردشگری داخلی و هم ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، با مطرح کردن اولویت های کاری و اهم مباحث روز در این عرصه به جمع بندی و اشتراک نظر اجرایی با مدیران کل استانی رسیدند.
همینطور تصمیم بر آن شد تا با عنایت به اهمیت جریان باردیگر سفرها، یکی از مباحث اصلی به جلسه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر اختصاص پیدا کند.
منبع:

1400/07/29
15:25:30
5.0 / 5
231
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد