برگزاری نمایشگاه هنری در کنار اهرام ثلاثه

برگزاری نمایشگاه هنری در کنار اهرام ثلاثه

برای اولین بار در هزاران سال گذشته، یک نمایشگاه هنر معاصر در نزدیکی هرم بزرگ جیزه، یکی از مهم ترین سازه های باستانی برگزار شده است.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، «ابدیت اینجاست»، عنوان نمایشگاه هنری است که با وجود چند اثر هنری چیدمان عظیم در نزدیکی اهرام ثلاثه، یکی از عجایب هفتگانه جهان برگزار شده است. همچون آثار مهم این نمایشگاه می توان به مجسمه جدید «جی آر»( JR) هنرمند فرانسوی اشاره نمود که یک دست عظیم را به تصویر می کشد که یک عکس از هرم را دست دارد. با تماشای این عکس از زاویه مناسب، بنظر می رسد قسمتی از هرم از آن جدا شده است.
در مجموع ۱۰ هنرمند بین المللی دیگر در این نمایشگاه که از بیست و یکم اکتبر شروع شده و تا هفتم نوامبر ۲۰۲۱ ادامه دارد حضور دارند. حضور ربات هنرمند و انسان نما «آی-دا» هم قسمتی از این نمایشگاه هنری است. این ربات که اولین ربات هنرمند انسان نما شمرده می شود قبل از برگزاری این نمایشگاه در مصر بازداشت شده بود. گفته می شود مقام های مصر در پی نگرانی هایی درباره اینکه شاید این ربات قسمتی از یک برنامه جاسوسی عظیم باشد، «آی -دا» و سازنده آنرا به مدت ۱۰ روز در گمرک این کشور نگه داشتند و در روز چهارشنبه آزاد کردند و این اتفاق به بحث های دیپلماتیک بین دو کشور هم کشیده شد.
«ابدیت اینجاست» که با حمایت وزارت آثار باستانی و گردشگری مصر، وزارت امور خارجه مصر و یونسکو برگزار شده است با برنامه ریزی یک شرکت خصوصی به نام « Art D’Égypte» برگزار شده است.
در ادامه تعدادی از آثار این نمایشگاه را مشاهده می کنید:
منبع:

1400/08/02
12:34:36
5.0 / 5
191
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد