معاون گردشگری:

نمایشگاه گردشگری ایران

نمایشگاه گردشگری ایران

معاون گردشگری از برگزاری قطعی نمایشگاه گردشگری ایران در بهمن ماه ۱۴۰۰ با نگاهی تازه اطلاع داد. این نمایشگاه سال قبل با وجود همه گیری کرونا و به تعویق افتادن برخی نمایشگاه های بین المللی و یا برگزاری مجازی آنها، در تهران به صورت حضوری برپا شد.


به گزارش سفرگو به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری، علی اصغر شالبافیان در نشست شورای سیاستگذاری پانزدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران که مقرر است از تاریخ ۹ تا ۱۲ بهمن ماه سال جاری در محل نمایشگاه های بین المللی استان تهران برگزار شود، مبحث بررسی برنامه و اقدامات کمیته های تخصصی این رویداد را با حضور رؤسای هر بخش و فعالان گردشگری مربوطه در دستور کار قرار داد و اظهار داشت: نمایشگاه گردشگری تهران باید محل ملاقات ذی نفعان گردشگری باشد، ازاین رو هر الزامی را که برای تحقق این مهم نیاز بود می پذیریم. این اجبار شاید کاهش تعداد بازدیدکنندگان، کاهش تعداد غرفه ها و یا حتی پایین آمدن جذابیت های بصری این رویداد برای عموم باشد.
او اضافه کرد: با عنایت به اینکه مخاطب اصلی این رویداد فعالان گردشگری هستند، بنابراین پیشنهاد تقسیم بندی روزهای برگزاری نمایشگاه به دو بخش عمومی و تخصصی بررسی گردید. بر این اساس با بیان زمان بازدید، شامل دو روز نخست برای حضور بخش خصوصی به منظور تعامل و برگزاری نشست های B۲B و دو روز بعد به منظور مشارکت مردمی و حضور عموم، موافقت جمعی به عمل آمد.
به قول معاون گردشگری، رویکرد جدید نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران حرکت از جانب مخاطبان عام به سمت مخاطبان خاص است.


شالبافیان با بیان اینکه نمایشگاه سال جاری مبحث محور خواهد بود، اضافه کرد: در تلاشیم در همه غرفه ها شامل داخلی و خارجی به محصولات متنوع گردشگری همچون گردشگری کشاورزی، خوراک، سلامت، دریایی و غیره بپردازیم و از حضور بخش های فرابخشی مرتبط همچون نهادهای اثرگذار در امر سفر، حمل و نقل، بانکهای عامل و بیمه ها بهره مند شویم.
شالبافیان همینطور مداقه بیشتر در برنامه هر یک از کمیته های تخصصی نمایشگاه گردشگری تهران را در دستور کار رؤسای مربوطه قرار داد و از آنها خواست تا با جزئیات بیشتر برنامه ریزی صورت گرفته را ارائه نمایند.
کمیته های روابط عمومی و اطلاع رسانی، بین الملل و تشریفات، امور استان ها، آموزش، گردشگری الکترونیک و استارت آپ ها، پشتیبانی و هم حفاظت و حراست در زیرمجموعه شورای سیاستگذاری پانزدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران تشکیل شده است.
منبع:

1400/09/08
21:57:25
5.0 / 5
248
تگهای خبر: آموزش , سفر , گردشگری , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد