ضربه شدید کرونا به تأسیسات گردشگری در سمنان

ضربه شدید کرونا به تأسیسات گردشگری در سمنان

به گزارش سفرگو سمنان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان از ضربه شدید کرونا به تأسیسات گردشگری آگاهی داد و با اعلان اینکه استان سمنان دارای 30 منطقه نمونه گردشگری و دو شهر نمونه بین المللی، 39 روستای هدف گردشگری، 865 اثر تاریخی، 34 میراث منقول و 123 میراث ناملموس است، اظهار داشت: تمامی این ظرفیت ها نشان از فرهنگ غنی و تمدن کهن این سرزمین دارد.


حمیدرضا دوست محمدی در جلسه دیدار استاندار سمنان با معاونان و روسای ادارات شهرستانی اظهار نمود: یک هزار و ۱۷۳ نفر در تأسیسات گردشگری استان درحال فعالیت هستند.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان با اشاره به این که بیش از ۹۰ اقامتگاه بوم گردی در استان فعال است، اشاره کرد: افزایش تعداد اقامتگاه های بوم گردی از برنامه هاست.
وی با اشاره به این که دفاتر خدمات مسافرتی نقش مؤثری در توسعه گردشگری دارند، افزود: کرونا ضربه شدیدی به تأسیسات گردشگری وارد کرد.
دوست محمدی با اعلان اینکه ۲۳ اثر طبیعی استان در لیست ملی به ثبت رسیده است، اضافه کرد: استان دارای یک اثر ثبت جهانی است که شامل جنگل ابر شاهرود می شود و پیگیر ثبت مجموعه تاریخی بسطام، چشمه علی دامغان و بافت تاریخی سمنان در لیست یونسکو هستیم.
وی با اشاره به این که قسمتی از راه آهن استان در اثر ثبت جهانی راه آهن سراسری ایران قرار دارد، اظهار داشت: مجموعه تاریخی بسطام در لیست میراث تاریخی اسلام ثبت شده است و پیشنهاد ثبت مسجد تاریخانه دامغان در این لیست ارائه شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان خواهان مشارکت سایر دستگاه های اجرائی خصوصاً شهرداری ها و اداره کل اوقاف و امور خیریه با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان شد.

منبع:

1400/09/10
22:59:55
5.0 / 5
246
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد