دشتی اردكانی پیشنهاد كرد؛

نمادی برای قرن جدید در شهرهای جهانی ساخته شود

نمادی برای قرن جدید در شهرهای جهانی ساخته شود

به گزارش سفرگو رئیس فراکسیون گردشگری مجلس پیشنهاد کرد برای استقبال از قرن جدید خوب است که در شهرها بخصوص در شهرهای جهانی نمادی از ورود به قرن جدید ساخته شود.


به گزارش سفرگو به نقل از مهر، محمدرضا دشتی اردکانی در نشست شهرهای جهانی یونسکو که از ظهر روز دوشنبه در حسینیه الزهرای سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی درحال برگزاری است اظهار داشت: باید قرارگاهی برای گردشگری کشور باشیم تا این صنعت رونق بگیرد. این مورد محقق نمی گردد چون در ۴۰ سال قبل صنعت توریسم در کشور رونق نگرفته و سازمان های مختلفی در این حوزه دخیل بوده اند اما اگر ارگان های مختلف در ایران و خارج از کشور بتوانند در چارچوب یک قرارگاه کار را جلو ببرند میتوان امیدوار بود.

وی اظهار داشت: صنعت توریسم باید فراملی دیده شده و نگاه گردشگری در ایران عوض شود، همینطور مسؤلان سه قوه باید به این باور برسند که گردشگری می تواند جزو یکی از پردرآمدترین صنایع در ایران باشد اما متأسفانه نامی از گردشگری در کشور نیست.

دشتی اردکانی اظهار داشت: جهانی شدن خیلی خوب است اما اگر به شهرداران و شوراهای شهر اختیار دهیم، جهانی شدن صورت خواهد گرفت. مجلس در نظر دارد به شهرداران اختیارات بیشتری بدهد چون تا وقتی شهرداری اختیار نداشته باشد نمی تواند برای مسائلی غیر از شهر کار کند.

وی با اشاره به اینکه باید دید گردشگری در ایران عوض شود اظهار داشت: جهان شهرها ویترین گردشگری ایران خواهند بود اما هم اکنون شهرهای ما استاندارد نیستند، ورودی شهرهای ما با بدترین مناظر رو به روی گردشگران قرار دارد.

دشتی اردکانی بیان نمود: من به رؤسای قوه نامه نوشته ام نمی دانم به کجا رسید. پیشنهادم این است که بنایی در شهرها بعنوان نمادی برای قرن جدید ساخته شود تا به آیندگان بگوییم ما این بنا را برای قرن جدید به وجود آوردیم، همانطور که در دنیا این نمادها وجود دارد. امیدوارم قرن جدید برای ملت ایران و دنیا خیر و برکت به همراه داشته باشد.


منبع:

1400/10/28
16:15:53
5.0 / 5
300
تگهای خبر: گردشگری , یونسكو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد