شناسایی قدیمی ترین نی های نوشیدنی جهان

شناسایی قدیمی ترین نی های نوشیدنی جهان

به گزارش سفرگو کارشناسان اعلام نمودند مجموعه ای از نِی های چندهزارساله نقره و طلا می توانند بعنوان قدیمی ترین نِی های به جامانده در جهان محسوب شوند.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، گروهی از کارشناسان اعلام نمودند مجموعه ای از لوله های باریک نقره و طلا که حدود ۵۵۰۰ سال قدمت دارند و در روسیه کشف شده اند می توانند قدیمی ترین نِی های نوشیدنی باشند که تابحال در جهان کشف شده اند.
این هشت لوله باریک که طول هرکدام از آنها به بیشتر از یک متر می رسد به بخشی حفره دار منتهی می شوند. این آثار در جریان کاوش در مایکوپ شهری واقع در روسیه در تابستان سال ۱۸۹۷ کشف شدند.
این لوله ها که حالا در مجموعه موزه هرمیتاژ سن پترزبورگ نگهداری می شوند، از چندین بخش متصل به یکدیگر ساخته شده اند. بر روی چهار مورد از این نِی ها طرح های برجسته ای به شکل گاو و از جنس طلا و نقره وجود دارد.
کارشناسان پیشتر اعلام نموده بودند این لوله ها بعنوان پایه های خیمه مورد استفاده قرار می گرفته و یا عصاهای سلطنتی بوده اند. با این وجود، به تازگی گروهی از کارشناسان در روسیه اعلام نموده اند که به نظر می آید این لوله ها نِی هایی برای نوشیدن نوشیدنی از یک ظرف مشترک بوده اند.
در این صورت این آثار را میتوان بعنوان قدیمی ترین نوع از نِی های نوشیدنی امروزی در نظر گرفت.
محققان معتقدند شواهدی همچون بعضی از آثار تاریخی ایرانی و عراقی متعلق به هزاره پنجم و چهارم قبل از میلاد که در آنها تصاویری از استفاده از نِی برای نوشیدن وجود دارد، فرضیه آنها را تایید می کنند.


منبع:

1400/11/01
12:12:42
5.0 / 5
342
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد