با حضور سردار اشتری انجام شد؛

امضای تفاهمنامه وزارت میراث فرهنگی و فراجا

امضای تفاهمنامه وزارت میراث فرهنگی و فراجا

به گزارش سفرگو تفاهمنامه همکاری بین فراجا و وزارت میراث فرهنگی به منظور کمک بیشتر فرماندهی انتظامی کل کشور در بخش محافظت از میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به امضا رسید.


به گزارش سفرگو به نقل از مهر، پنجمین گردهمایی سراسری فرماندهان، معاونان، مدیران و مسؤلان پایگاه های یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی روز شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ در سالن آمفی تئاتر این وزارت خانه برگزار گردید. در این برنامه، حسین اشتری فرمانده انتظامی کل کشور اظهار داشت: اهمیت کار یگان محافظت از میراث فرهنگی بر کسی پوشیده نیست. شناسنامه هر کشوری میراث فرهنگی آن است، اگر امروز از میراث فرهنگی حفاظت می نماییم، کار صرفا اداری را انجام نداده ایم، بلکه کاری کردیم که پرارزش است. وی ادامه داد: با وزیر میراث فرهنگی صحبت کردیم قرار شد تفاهمنامه ای بین وزارت و نیروی انتظامی امضا شود، کار هم انجام شد. مجموعه هایی که مرتبط بودند روی این مورد کار کردند از طرفی این کار به چند پلیس ما مربوط می شد. سازمان اطلاعات نیروی انتظامی و چند معاونت ما در انجام این وظیفه دخیل هستند.

وی خاطرنشان کرد: با عنایت به این نشستی که امروز برگزار شد و هفته میراث فرهنگی، این تفاهمنامه پیش از جلسه به امضا رسید. این تفاهمنامه منشأ تفاهم و پیشرفت برای کار ما خواهد بود. همینطور تفاهمنامه در جلسه امروز تبیین می شود که هر یگان چه کاری برای حفاظت باید انجام دهد. جمع امروز را از خودمان می دانیم. کاری که ما باید با چند هزار نفر انجام دهیم. این وظیفه توسط یگان محافظت از میراث فرهنگی در حال انجام می باشد. فرمانده انتظامی کل کشور اظهار داشت: باید از ظرفیت مردمی استفاده نماییم بخصوص همیاران میراث فرهنگی. از برخی محلات افراد با ما تماس می گیرند و گزارش حفاری می دهند. ما هم ورود می نماییم. امروز کشورمان به حضور توریست داخلی و خارجی نیاز دارد. این اتفاق برای اقتصاد ما مهم می باشد و هم این که ببینند ما چه سرمایه هایی در کشور داشته و داریم. در حوزه گردشگری و صنایع دستی آمادگی کمک داریم. ما با تولیدکنندگان صنایع دستی جلسه داشتیم، هر کجا تولیدکنندگان بخواهند فعالیتی کنند ما طبق توافقی که با وزارت میراث فرهنگی داریم کمک می نماییم امنیت هنرمندان صنایع دستی را تأمین می نماییم. دانشگاه های ما این آمادگی را دارند که در زمینه آموزش کمک کنند.

سردار اشتری همینطور در جمع خبرنگاران درباره ضابطان قضایی اظهار داشت: ما با هماهنگی دادستان کل کشور همکاران را آموزش داده ایم و ضابط شده اند و گزارش آنها هم برای دستگاه کفایت می کند. همکاران هم سریعاً انعکاس می دهند. در ادامه این برنامه از فرماندهان بازنشسته هم تقدیر گردید.


منبع:

1401/03/01
11:20:02
5.0 / 5
198
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد