معاون گردشگری خبر داد

اعتبار پروانه آژانس های مسافرتی سه ساله شد

اعتبار پروانه آژانس های مسافرتی سه ساله شد

به گزارش سفرگو معاون گردشگری از افزایش مدت زمان اعتبار پروانه بهره برداری دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری به سه سال اطلاع داد. تا پیش از این، اعتبار این پروانه یک سال بود.


به گزارش سفرگو به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری، علی اصغر شالبافیان اظهار داشت: افزایش مدت زمان اعتبار پروانه بهره برداری دفاتر خدمات مسافرتی به سه سال که با هدف کاهش بروکرواسی های اداری و تسهیل فعالیت بخش خصوصی انجام گرفته است، یکی از مطالبات فعالان این حوزه بود که به علت وجود موانع حقوقی و قانونی به تعویق افتاده بود.
او با بیان اینکه بعد از پیگیری ها و کوشش برای اصلاح قوانین با همکاری واحد حقوقی وزارت، این موانع رفع شده است، اضافه کرد: بر این اساس مبحث دستورالعمل اجرایی تعرفه صدور و تمدید مجوزهای فعالیت در حوزه گردشگری و جرایم تخلفات قانون در جهت تسهیل و تسریع در فرایند صدور و تمدید مجوز و پروانه بهره برداری دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی و مستنبط از تبصره ۲ ماده ۶ آئین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی، نرخ گذاری و نظارت بر تأسیسات گردشگری مصوب هیأت وزیران، مدت اعتبار پروانه بهره برداری تمام دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی از آغاز سال ۱۴۰۱ به مدت سه سال از جانب وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مدیران کل استانی ابلاغ گردید.
معاون گردشگری تصریح کرد: تعرفه صدور و تمدید پروانه بهره برداری دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری بر مبنای اعتبار جدید به صورت سه ساله محاسبه می گردد.
منبع:

1401/03/03
22:43:40
5.0 / 5
163
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد