جشن شکرگزاری گندم و آب پاشان در فراهان

جشن شکرگزاری گندم و آب پاشان در فراهان

به گزارش سفرگو مرکزی استاندار مرکزی اظهار داشت: بخش کشاورزی در حوزه آب نابهره ور است و باید سیاست ها در جهت بهره وری از آب اجرایی شود.


دکتر فرزاد مخلص الائمه اول تیرماه در آیین جشن تیرگان در شهرستان فراهان ضمن اشاره به این که امام راحل برای حوزه کشاورزی اولویت خاصی قائل بودند، اظهار نمود: امام راحل بعد از دفاع مقدس در پیام ۹ ماده ای خود به امر سازندگی اشاره و تاکید نمودند که بخش صنعت و توسعه صنعتی به هیچ وجه مانع اولویت بخش کشاورزی نشود که متاسفانه این صورت گرفت.
وی با اشاره به اینکه امیدواریم در دولت مردمی سیزدهم این عقب افتادگی در حوزه کشاورزی جبران شود، اظهار داشت: سال گذشته، تمرکز فعالیتهای دولت بر مقابله با بیماری کرونا بود که خوشبختانه امروز حدودا شرایط عادی به کشور بازگشته است و شاهد برگزاری اجتماعات مردمی هستیم.
استاندار مرکزی اظهار داشت: در سالجاری، اولویت اصلی دولت رشد اقتصادی می باشد و حتما بخش کشاورزی سهم بسیار مهمی در تحقق این رشد دارد.
وی بیان نمود: امیدواریم که افزایش قیمت خرید تضمینی گندم سبب افزایش تولید در استان شود، هم اکنون میزان تحویل گندم به سیلوهای استان روند خوبی دارد، اما در پرداخت قیمت چند روزی تاخیر وجود دارد که امید است وزارت جهاد کشاورزی با همکاری بیشتر امکان پرداخت قیمت خرید گندم در کوتاه ترین زمان را میسر کند.
مخلص الائمه در مورد صرفه جویی آب در بخش کشاورزی، خاطرنشان کرد: صرفه جویی در مصرف آب، یکی از اهرم های رشد اقتصادی می باشد، باید بخش کشاورزی و سیاست گذاران و مجریان این بخش جهت افزایش بهره وری آب در این بخش تلاش کنند چونکه یکی از نابهره ورترین بخش ها از آب در کشور، بخش کشاورزی است.
استاندار مرکزی افزود: در حوزه برق، تمام تلاش استان این است که برق بخش کشاورزی قطع نشود و این اتفاق با مدیریت مصرف در چارچوب برنامه ریزی صورت گرفته عملیاتی است. اولویت قطع نشدن برق با بخش خانگی است و بطور قطع با صرفه جویی بخش کشاورزی و صنعت میتوان روند عدم قطع برق را دنبال کرد.
به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، در این آیین از کتاب "کهن شهر زلف آباد زیر کلنگ بیداد" اثر علی محمودی مجد(فراهانی) رونمایی گردید، همینطور ضمن تجلیل از کشاورزان نمونه منطقه، با برگزاری فال کوزه و انداختن آرزوها توسط مردم به داخل کوزه، یک نفر به قید قرعه برنده سفر مشهد مقدس شد.
منبع:

1401/04/03
10:12:50
5.0 / 5
136
تگهای خبر: تولید , خرید , زندگی , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد