در جلسه ای با وزیر میراث فرهنگی مطرح شد؛

ایجاد نمایندگی گردشگری در مرزهای مسافری

ایجاد نمایندگی گردشگری در مرزهای مسافری

به گزارش سفرگو تشریح تبعات ناشی از دو نرخی شدن بلیت پرواز و درخواست برای ایجاد نمایندگی وزارت میراث در مرزهای مسافری همچون موضوع هایی بود که اعضای انجمن دفاتر مسافرتی با وزیر میراث فرهنگی در بین گذاشتند.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران با عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شالبافیان معاون گردشگری وزارت خانه جلسه ای را درباره مبحث دو نرخی شدن بلیت هواپیما ویژه توریستهای خارجی برگزار کردند.
در این جلسه بعضی از معضلات و مشکلات صنفی هم با وزیر میراث فرهنگی مطرح شد. مبحث اختصاص ۵۰ درصد از ظرفیت پروازهای داخلی به شهروندان بیگانه و دریافت مبلغ ارزی به جای پول بنزین توسط حرمت الله رفیعی رئیس هیئت مدیره انجمن دفاتر مسافرتی اعلام گردید.
وی در این نشست درخواست نمود به منظور حفظ ارزش پول ملی و پیشگیری از دریافت نرخ ارزی از توریستهای خارجی در مسیرهای داخلی جلوگیری شود تا شاهد تبعات ناخواسته آن نباشیم.
وی با عنایت به وجود تشکل های قانونی انجمن های صنفی که بر مبنای قوانین کشور فعال می باشند، بحث تضاد ایجاد تشکل های موازی بعنوان تشکل های حرفه ای بخصوص در مراکز بعضی از استان ها را بیان کرد و اظهار داشت: این اتفاق باعث اختلال در فعالیتهای صنفی و توسعه گردشگری می شود.
توسعه و ترویج اصل مهم آموزش خدمات گردشگری در تأسیسات جهانگردی موضوعی بود که توسط رفیعی در این نشست عنوان شد.
همچنین اعضای هیئت مدیره تاکید کردند عدم توجه کافی به این مورد سبب رکود سرویس دهی به جامعه گردشگری خواهد شد.
در این جلسه پیشنهاد شد پیرامون شرایط نامساعد در برخی از مرزهای فیمابین ایران و کشورهای همسایه و عدم ادامه خدمات متعارف در دو طرف مرز، وزارت میراث فرهنگی در مرزهای مشترک مسافری، نمایندگی وزارت میراث فرهنگی را دایر کند تا نسبت به بهبود و شرایط فیزیکی و سرویس دهی به مسافران ورودی و خروجی کنترل و نظارت بیشتری داشته باشد.
موضوع اصلاح و بازبینی مصوبات و آیین نامه های در رابطه با صنعت توریسم مورد درخواست انجمن دفاتر مسافرتی از وزارت میراث فرهنگی بود.
همچنین امکان بهره مندی از حضور رایزنان فرهنگی برای شناساندن امکانات فرهنگی، تاریخی، باستانی، مذهبی و گردشگری مورد درخواست هیئت مدیره انجمن بود و پیشنهاد شد با استفاده از توانمندی های بخش خصوصی و حمایت دولت، فعالیتهای تبلیغاتی برای جذب گردشگران به کشور به عمل آید. در ادامه این جلسه، عزت الله ضرغامی بیان نمود: یکی از مباحثی که باید به آن توجه بیشتری شود برگزاری میزهای تخصصی برای کشورهای جامعه هدف در حوزه گردشگری می باشد. همینطور باید بتوانیم از ظرفیت های رایزن های فرهنگی و سفارت خانه های جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها برای جذب توریست و توسعه و رونق صنعت توریسم بهره ببریم. وی ضمن اشاره به مبحث ایران هراسی خاطرنشان کرد: تبلیغات اشتباه و عرضه تصویر نامناسب از ایران از جانب سرویس ها و شبکه های اطلاع رسانی بعضی از کشورها سبب شده تا ظرفیت های ایران در حوزه گردشگری و آثار فرهنگی تاریخی به خوبی معرفی نشود، ازاین رو باید بتوانیم از تمام ظرفیت های خود بعنوان یک کشور گردشگرپذیر استفاده نماییم. ضرغامی در ادامه اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم دیگری که می تواند مبنای برنامه ریزی و توجه قرار گیرد استفاده از ظرفیت های شهرهایی است که با شهرهای ایران تفاهمنامه خواهرخواندگی دارند. باید با این کشورها وارد تعامل شویم و از این ظرفیت به شکل مطلوب استفاده نماییم. وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، خطاب به رئیس و اعضای انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهان گردی ایران خاطرنشان کرد: آژانس ها باید بتوانند برای تورها ویژه برنامه و طرح تبیین کنند.


منبع:

1401/04/12
17:01:11
5.0 / 5
138
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد