ضرغامی به سفرگو پاسخ داد:

سفر ارزان چه شد؟

سفر ارزان چه شد؟

به گزارش سفرگو عزت الله ضرغامی درباره سرانجام وعده هایی که درباره سفر ارزان داده است، توضیحاتی داد و از مذاکره و توافق اولیه با کشورهای فارسی زبان و مسلمان، همچون ترکمنستان، ازبکستان و عراق برای برقراری سفرهای ارزانقیمت زمینی اطلاع داد.


وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی در حاشیه رونمایی از پلت فرم «بزنیم بریم» و معرفی دیگر دانش بنیان گردشگری و صنایع دستی در پاسخ به سوال ایسنا درباره اینکه بهمن سال قبل این پلت فرم در امتداد برقراری سفر ارزان معرفی گردید و چندباری هم وعده برقراری سفرهای ارزان داده شد، اما نه آن پلت فرم درباره سفر ارزان است و نه اقدامی در این جهت تا کنون از طرف وزارتخانه انجام شده است، آیا اقدام عاجل برای در دسترس قرار دادن سفر و ارزان کردن آن انجام می شود؟ اظهار داشت: سفر ارزان چه داخلی و چه خارجی، یکی از راهبردهای ما است، حتی سفر مردم به کشورهای همسایه و آمدن گردشگران همسایه به ایران نیز همچون این راهبردها است. به همین دلیل در چند روز اخیر با صحبتی که با طرف های تاجیک و ازبکستان داشتیم و تفاهم هایی که انجام شد، پیگیر هستیم تا سفر زمینی ارزان برای مردمی که می خواهند از ایران به تاشکند، دوشنبه، سمرقند، بخارا و ترکمنستان و مرو بروند، برقرار شود.
او اضافه کرد: این مناطق جاذبه های گردشگری جهان اسلام و منطقه بزرگ فارسی زبان ها مربوط هستند، فقط باید مشکلات روادید و سیستم حمل و نقل در این مسیرها حل شود.
ضرغامی به پیگیری برقراری سفرهای ارزان زمینی بین ایران و عراق نیز اشاره نمود و اظهار داشت: عراق، ظرفیت اول گردشگری ما است، برقراری سفر ارزان بین تمام کشورهای همسایه به اقداماتی نیاز دارد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همین طور از تغییر سیاست اعطای تسهیلات بانکی با هدف توسعه مراکز اقامتی ارزان تر برای توسعه سفرهای ارزان آگاهی داد و اظهار داشت: درباره سیاست گذاری اعطای وام و تبصره ۱۸، تغییر شیفتی به سمت مراکز اقامتی ارزان تر داریم و اولویت ما و سهم بزرگ تسهیلات برای هتل های ۴ و ۵ ستاره نخواهد بود، ضمن اینکه آن هتل ها هم استفاده لازم را از این تسهیلات خواهند داشت، اما به سمتی می رویم تا مراکز اقامتی ارزان تر، حتی مهمانپذیرها و بوم گردی ها که ظرفیت لازم را دارند با این تسهیلات بتوانند، رونق پیدا کنند.
ضرغامی افزود: سفر ارزان مسایل خودرا دارد اما درباره پلت فرم «بزنیم بیرون» _ که از طرف یک استارت اپ جوان آماده شده است _ مقرر است تصمیم گیری و انتخاب سهل شود و تنوع و قدرت انتخاب و مقایسه بالا برود بدین سبب دیگر لازم نیست برای تصمیم گیری، وقت و هزینه بیشتری صرف کرد، این ها همه به یک سفر ارزان تر کمک می نماید.
منبع:

1401/04/15
14:29:10
5.0 / 5
148
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد