مدیركل سرمایه گذاری گردشگری خبر داد:

اعتبارات زیرساخت گردشگری 165 درصد رشد کرد

اعتبارات زیرساخت گردشگری 165 درصد رشد کرد

به گزارش سفرگو مدیرکل سرمایه گذاری، زیرساخت ها و مناطق نمونه گردشگری خبر داد: اعتبارات طرح های تملک دارایی های سرمایه ای در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال قبل ۱۶۵ درصد رشد داشته است.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، احمد تجری با بیان اینکه مجموع اعتبارات طرح های تملک دارایی های سرمایه ای در چارچوب برنامه سیاستگذاری، راهبری و توسعه صنعت توریسم قانون بودجه ۱۴۰۱ لحاظ و برای نخستین بار با این عنوان معرفی شده است، اضافه کرد: سال جاری رشد تخصیص این اعتبارات بیشتر از دو برابر نسبت به سال ۱۴۰۰ خواهد بود که برای ایجاد و توسعه زیرساخت های مورد نیاز در مناطق و محورهای گردشگری، روستاهای هدف و مناطق نمونه گردشگری، اردوگاه ها و مجتمع های گردشگری و ساماندهی سواحل جنوب و شمال کشور با هماهنگی و در تعامل با ادارات کل استانی به پروژه های دارای اولویت زیرساختی تخصیص می یابد.
او اظهار نمود: با عنایت به اینکه گردشگری مجموعه و نظامی از عناصر بهم پیوسته به شمار می آید که در تمام مراحل با هم در تعامل هستند، ازاین رو تأمین زیرساخت های اولیه از نقشی حیاتی در فرایند گردشگری و توسعه آن برخوردار می باشد که منجر به رشد فرابخشی در جامعه میزبان شده و میزان رضایت از زندگی مردم بومی را زیاد می کند. ازاین رو وجود زیرساخت های مناسب به همراه جاذبه ها می توانند سبب رونق گردشگری در مناطق مختلف شوند.
منبع:

1401/04/16
14:33:10
5.0 / 5
197
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد