مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی:

رونمائی از طرح میهمان امام رضا (ع) در مشهد

رونمائی از طرح میهمان امام رضا (ع) در مشهد

به گزارش سفرگو، مشهد ـ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از رونمایی طرح میهمان امام رضا (ع) در مشهد اطلاع داد.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، جواد موسوی ظهر یکشنبه در جلسه با مدیران هتل های مشهد اظهار نمود: طرح میهمان امام رضا (ع) در جهت کاهش هزینه های سفر و ارزان سازی سفر برای زائرین با کمک هتل داران و مراکز اقامتی مشهد پیشبینی شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی افزود: هدف از اجرای این طرح تعمیق فرهنگ رضوی، افزایش سفرهای سازمان یافته و خانواده محور است.
وی اظهار داشت: در جهت اجرای این طرح سامانه ای طراحی شده است که تمامی واحدهای اقامتی ظرفیت خالی خود در این سامانه ثبت می کنند و زائرانی که به دنبال مکان اقامت باشند از راه این سامانه ظرفیت های خالی اقامت را شناسایی و از مراکز اقامتی مورد نظر استفاده می نمایند.
موسوی با بیان اینکه مدیریت این سامانه و وارد کردن اطلاعات در ارتباط با اقامت توسط مدیران واحدهای اقامتی وارد و بروزرسانی می شود، اظهار نمود: با این اقدام زائر و مسافر به سمت ظرفیت های خالی مراکز اقامتی هدایت شده و ضریب اشغال مراکز اقامتی افزایش خواهد یافت.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی در این طرح نقش تسهیل‎گر را دارد و امور در ارتباط با این طرح توسط بخش خصوصی با تشکیل کمیته اجرایی این طرح صورت می گیرد.
وی خاطرنشان کرد: سامانه میهمان امام رضا (ع) مخصوص پذیرش زائر در مشهد طراحی شده و پل ارتباطی مستقیم زائرین با مراکز اقامتی است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی یاد آور شد: برای زمان غیرپیک حضور زائرین در مشهد طرح هایی را در دستور کار داریم که در ۶ ماهه دوم اجرا خواهد شد.
مشهد توریست چندانی ندارد
هم چنین محمود مادرشاهیان، رئیس هیئت مدیره جامعه حرفه ای هتلداران خراسان رضوی در این نشست اظهار نمود: باید قدر بدانیم فرصتی که نصیب ما برای خدمت به زائرین شده و ما افتخار می نماییم که نوکری زائر امام رضا (ع) انجام می دهیم.
رئیس هیئت مدیره جامعه حرفه ای هتلداران خراسان رضوی اضافه کرد: مشهد توریست چندانی ندارد بلکه زائرین برای زیارت به مشهد می آیند باید خدمتی صادقانه عرضه نماییم تا زیارتی دلچسب نصیب زائر شود.
وی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح کاهش هزینه اقامت و افزایش کیفیت خدمات را به دنبال خواهد داشت.

1401/05/24
08:09:40
5.0 / 5
184
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد