تماشای دردسر آفرین کوه های یخ

تماشای دردسر آفرین کوه های یخ

سفرگو: باتوجه به اینکه شمار زیادی از گردشگران برای تماشای کوه های یخی و طبیعت زیبا به «گرینلند» سفر می کنند، مقام های این کشور تلاش می کنند برای صیانت از محیط زیست این کشور، جمعیت گردشگران را کنترل کنند.


به گزارش سفرگو به نقل از خبرگزاری فرانسه، محیط زیست لطمه پذیر «گرینلند» به سبب گرمایش جهانی در خطر است. علاوه بر این تعداد قابل توجهی از گردشگران برای تماشای طبیعت «گرینلند» به این کشور سفر می کنند و این سبب شده مقامات این کشور به فکر کنترل جمعیت گردشگران بیفتند.
در سال ۲۰۲۱ میلادی حدود ۵۰ هزار توریست به «ایلولیسات»، سومین شهر بزرگ «گرینلند» سفر کردند، این درحالی است که جمعیت این شهر یک دهم آمار گردشگران آنست.
انتظار می رود آمار این گردشگران با شروع به کار فرودگاه بین المللی در دو سال آینده افزایش پیدا کند. اگرچه افتتاح این فرودگاه برای اقتصاد این جزیره مفید می باشد، اما برای اکوسیستم لطمه پذیر و درحال ذوب «گرینلند» یک چالش است.
در ۴۰ سال اخیر، «شمالگان» حدود چهار بار سریع تر از سایر نقاط کره زمین گرم شده است.
شهردار «ایلولیسات» بیان کرد: «ما می توانیم هر روز تغییرات ناشی از تغییرات اقلیمی را ببینیم. کوه های یخی کوچک تر شده اند و یخچال های طبیعی در حال فرسایش هستند.»
علاوه بر این، ذوب شدن خاک منجمد نیز ثبات تعدادی از ساختمان ها و زیربناها را تهدید می کند.
باتوجه به اینکه طبیعت «گرینلند» مستعد تغییراتی است که با آمدن گردشگران به وجود می آید، مقام های «گرینلند» قصد دارند بدون دور راندن گردشگران، از این مکان حفاظت کنند.
شهردار «ایلولیسات» در این زمینه اظهار داشت: «قصد داریم ورود کشتی های حامل گردشگران به این مکان را کنترل نماییم. «ایلولیسات» برای صیانت از محیط زیست و جامعه باید فقط روزانه حداکثر یک کشتی که حداکثر حامل هزار توریست است، بپذیرد.»
اخیرا، سه کشتی تفریحی در یک روز به این شهر رسیدند که در مجموع شش هزار توریست را در «ایلولیسات» پیاده کردند. بگفته شهردار «ایلولیسات» زیربناهای این شهر برای چنین جمعیتی طراحی نشده است.منبع:

1401/05/30
12:17:53
5.0 / 5
262
تگهای خبر: توریست , ساختمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد