اعتبارات برای مرمت قلعه خواجه کافی نیست

اعتبارات برای مرمت قلعه خواجه کافی نیست

به گزارش سفرگو، خوزستان به قول سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اندیکا با عنایت به این که بنای «قلعه خواجه» مالک شخصی دارد و مالک هم علاقه زیادی به احیا ندارد این بنا در وضعیت مناسبی به سر نمی برد.سید علی موسوی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به این که منابع بودجه میراث فرهنگی محدود است و بنابراین «قلعه خواجه» مرمت اساسی نشده خاطرنشان کرد: «قلعه خواجه» احتیاج به مرمت دارد اما اعتبارات میراث فرهنگی کفاف نمی دهد.

او با اشاره به اینکه مالک می تواند به صورت مشارکتی با اداره میراث فرهنگی این قلعه را احیا کند اظهار داشت: احیای این قلعه تاریخی تأثیر زیادی در رونق گردشگری اندیکا دارد.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اندیکا اضافه کرد: علاوه بر این، مرمت «قلعه خواجه» سبب فرهنگ سازی می شود تا دیگر مالکان بناهای تاریخی به این سمت و سو حرکت کرده و در زمینه ایجاد اشتغال پایدار حرکت کنند.

از قلعه خواجه بیشتر بدانید:
انجام پژوهش های منظر فرهنگی در «قلعه خواجه»

«قلعه خواجه» که بنای «قلعه خواجه» در آن قرار دارد یکی از شهرهای استان خوزستان و مرکز شهرستان اندیکا است. این شهر به علت همجواری به رشته کوه های زاگرس دارای آب و هوای معتدل و کوهستانی است.

شهرستان اندیکا از لحاظ اقلیمی دارای آب و هوایی معتدل و کوهستانی است. بهاری زودرس اما سرسبز و پر طراوت دارد که از اوایل اسفند ماه شروع می شود و از اوایل خرداد ماه هوای بهاری به تدریج جای خویش را به گرما می دهد و به عبارت دیگر تمام نواحی جنوبی این منطقه دارای بهاری دل انگیز و تابستانی گرم و پاییزی کوتاه و مطبوع و زمستانی معتدل است. همینطور مناطق شمالی آن دارای زمستان های سرد همراه با برف و تابستان های معتدل است.

از دیدنی های این شهرستان میتوان به دشت شیمبار، منطقه حفاظت شده شیمبار و سد کارون، آبشار طوف کما و قلعه بردی اشاره نمود.
1401/11/12
08:08:51
5.0 / 5
237
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد