تأسیسات گردشگری ماه رمضان باز هستند

تأسیسات گردشگری ماه رمضان باز هستند

سفرگو: معاون گردشگری از ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در استانها درخواست نمود قیمت خدمات سفر را کنترل کرده و با تخلف ها برخورد قاطع داشته باشند و مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری نیز از باز بودن تأسیسات گردشگری در ماه رمضان آگاهی داد.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، علی اصغر شالبافیان ـ معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ در آستانه شروع سفرهای تعطیلات اسفندماه و نوروز ۱۴۰۲ در وبیناری با معاونان گردشگری ۳۱ استان کشور، با تأکید بر تشدید نظارت های میدانی و ارسال مستمر گزارش ها به دبیرخانه ستاد مرکزی، از ادارات کل استانها خواست تا با کنترل قیمت خدمات و نظارت بر نحوه ارائه امکانات اقامتی، رفاهی و پذیرایی، مدیریت گردشگری استان را بصورت مشخص تحت کنترل کامل داشته باشند.
او با تأکید بر ضرورت برخورد قاطع با تخلف ها و رسیدگی به شکایات در کمترین زمان از مدیران گردشگری استانها درخواست نمود شکایات و پیشنهاداتی که بوسیله شماره تلفن ۰۹۶۲۹ مطرح می شود در اولویت امور اجرائی قرار دهند.
رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر همین طور نحوه خدمت رسانی در ماه رمضان را بصورت یکپارچه و اجرای برنامه های فرهنگی مرتبط را ضمن هماهنگی کامل با استانداران، مورد تاکید قرار داد.
معاون گردشگری، آمارگیری روزانه و ثبت در سامانه «جانا» را در نوروز مهم دانست و بر ارتقاء کیفیت آمار و نیز بهره مندی از آن در اموری همچون پیش بینی وضعیت و تحلیل سفرها، سفارش کرد.
سیدمصطفی فاطمی فیروزآبادی ـ دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور ـ نیز با اشاره به تشدید سفرها در تعطیلات نیمه شعبان از آماده باش کامل اعضای ستاد سفر در ۳۱ استان کشور آگاهی داد و اظهار داشت: امسال به سبب تعدد تعطیلات در دو ماه پایانی سال و همزمانی تعطیلات نوروزی با ماه مبارک رمضان، با سفرهای سریع روبه رو هستیم و بدین جهت آمارگیری اقامت گردشگران را از تاریخ ۱۶ اسفندماه شروع خواهیم کرد.
او اضافه کرد: راه اندازی کمپین ۳۰-۶۰ به مفهوم ایجاد زمینه استراحت مسافران در مبادی ورودی استانها، به سبب اینکه ۶۰ درصد تصادفاتِ منتهی به مرگ بیشتر در ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می دهد، در دستور کار قرار گرفته است.
یحیی نقی زاده محجوب ـ مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری ـ نیز با اشاره به همزمانی سفرهای نوروزی با ماه رمضان بر ضرورت رعایت حرمت و شئونات این ماه و ابلاغ دستورالعمل هایی در این زمینه آگاهی داد و اضافه کرد: ضرورت آمادگی تأسیسات گردشگری برای استقبال از ماه رمضان، خصوصاً تجهیز و پاکیزگی هر چه بهتر، لزوم نظارت بر نرخ ها و برخورد قاطع با هر گونه گران فروشی و یا کم فروشی با همکاری تشکل های حرفه ای، استفاده از سایر ظرفیت های قانونی، برنامه ریزی و اجرای بازدیدهای مشترک با همکاری سایر دستگاه های اجرائی ذی ربط عضو ستاد و نیز تشویق و تشویق واحدهای گردشگری که خدمات ابتکاری دارند، همچون اهم سرفصل های اجرائی ستادهای خدمات سفر در استانها به شمار می آیند.
نقی زاده افزود: فعال بودن تأسیسات گردشگری در ماه رمضان، ملزم شدن شرکت های خدمات مسافرتی و گردشگری به بستن قرارداد رسمی در قالب مقررات با مسافران و گردشگران و اجرای تمام برنامه های سفر با بهره مندی از راهنمایان گردشگری مجاز و نیز تشکیل کمیته ویژه برای رسیدگی به شکایات واصله در روزهای نوروز و ماه رمضان و برخورد با تاسیسات و مؤسسات گردشگری متخلف برمبنای ضوابط و مقررات جاری وزارتخانه متبوع و ارائه گزارش عملکرد دفاتر و شرکت های خدمات مسافرتی و گردشگری به معاونت گردشگری نیز در روزهای نوروز مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.
مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری همین طور بر نظارت مستمر و مؤثر بر اجرای برنامه های سفر به مقاصد مختلف و جلوگیری از هر گونه تبلیغ و اجرای گشت به مقاصد بدون مجوز و یا خارج از چارچوب ضوابط و قوانین حاکم بر کشور اصرار کرد.1401/12/16
14:15:05
5.0 / 5
174
تگهای خبر: تعطیلات , خدمات , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد