معاون گردشگری خبر داد

مشوق هایی برای صادرات گردشگری

مشوق هایی برای صادرات گردشگری

سفرگو: سفرگو: معاون گردشگری از سیاست های تشویقی برای صادرکنندگان گردشگری آگاهی داد.


علی اصغر شالبافیان به ایسنا اظهار داشت: وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این زمان کارهای خوبی برای گردشگری انجام داده که همچون آنها احیای جایزه صادرات گردشگری بعد از حدود ۱۳ سال توقف است.
او اضافه کرد: این جایزه، که همچون سیاست های تشویقی دولت برای صادرات گردشگری بوده است، از سال ۱۳۸۹ متوقف شده بود. پارسال بعد از تفاهم معاونت گردشگری و سازمان توسعه تجارت، مقرر شد این جایزه برپایه دستورالعمل پرداخت مشوق های صادرات غیرنفتی کشور، به صورت مشخص برای پشتیبانی از توسعه گردشگری و صادرات خدمات مربوطه در چارچوب کوشش برای ورود توریستهای خارجی به کشور، پرداخت گردد. این اعتبار از جانب سازمان توسعه تجارت در بودجه سالجاری لحاظ شده و از این پس در سالهای بعدی هم شامل فعالان این حوزه خواهد شد.
شالبافیان افزود: علاوه بر این مقرر است بخش خصوصی برای حضور در نمایشگاه های بین المللی گردشگری حمایت شود که گزینه پیشنهادی تأمین هزینه حضور شرکت کنندگان در این نمایشگاه ها خواهد بود.
او افزود: جایزه صادراتی سال ۱۴۰۱ علاوه بر آژانس های واردکننده توریست خارجی به کشور، بیمارستان های دارنده IPD (پذیرنده بیمار خارجی) و آژانس هایی را که در حوزه گردشگری سلامت فعال می باشند، هم شامل شده است.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در واکنش به برخی اعتراض ها نسبت به نحوه پرداخت جایزه صادراتی، اظهار نمود: برپایه تفاهم معاونت و سازمان توسعه تجارت، آژانس هایی که در سال ۱۴۰۱ به ایران گردشگر وارد کردند و مدارکشان کامل بود، این جایزه را دریافت نمودند. آن هایی هم که نگرفتند پرونده شان ناقص بود. البته اشکالی وارد بود؛ سازمان برنامه و بودجه اعتبار مشخصی را درنظر گرفته بود و ما باید تمام کارهای در ارتباط با آنرا تا پیش از پایان سال انجام می دادیم و از آنجائیکه پرداخت این جایزه به مدت ۱۳ سال متوقف شده بود، پرونده بعضی از آژانس های گردشگری کامل نبود، شاید فکر نمی کردند این جایزه احیا شود و برخی پرونده ها نقص داشت. به هر حال در بررسی این پرونده علاوه بر سازمان توسعه تجارت و معاونت گردشگری، دستگاههای دیگری هم مشارکت دارند.
شالبافیان افزود: با عنایت به این که مقرر است پرداخت این جایزه استمرار داشته باشد از این پس اطلاع رسانی خواهد شد تا آژانس ها آگاه شوند چه مستندات و مدارکی را گردآوری و ارائه نمایند.
منبع:

1402/04/25
12:43:15
5.0 / 5
300
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
سفرگو لینکهای سفرگو
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد