رئیس میراث فرهنگی كاشان:

جشنواره انار جوشقان کاشان مهرماه برگزار می گردد

جشنواره انار جوشقان کاشان مهرماه برگزار می گردد

به گزارش سفرگو، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کاشان از برگزاری جشنواره انار در روستای جوشِقان این شهرستان در ایام ۲۷ و ۲۸ مهر ماه سالجاری خبرداد.احمد دانائی نیا در گفت و گو با خبرنگار مهر به ظرفیتهای پنهان و آشکار روستاها در توسعه حوزه های مختلف اقتصادی و گردشگری اشاره نمود و عنوان کرد: برگزاری جشنواره های محلی روستایی امکان مناسبی برای توسعه گردشگری روستایی است و با عنایت به این موضوع، می کوشیم از روستاهای کاشان در جهت توسعه گردشگری به نحو مطلوب استفاده نماییم.
وی در ادامه ضمن اشاره به بازدید از مناطق روستایی شهرستان کاشان اظهار داشت: یکی از این روستاها، جوشقان است که دارای قابلیت های فراوان گردشگری در زمینه های متنوع است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان خاطرنشان کرد: جشنواره های محلی علاوه بر جذب گردشگران به مناطق روستایی می توانند بر افزایش اشتغال، افزایش درآمد، توانمند سازی مردم روستایی، پی بردن به اهمیت محیط زیست و پیشگیری از تخریب آن، کاهش مهاجرت از روستا به شهر، افزایش تولید صنایع دستی، حفظ و نگه داری از بناهای تاریخی نقش مهمی ایفا کنند.
جشن انار الگوی مناسب گردشگری مزرعه است
وی تصریح کرد: برگزاری جشنواره های محلی به لحاظ اجتماعی و فرهنگی، اقتصادی، کالبدی و زیست محیطی در توسعه‌ی روستایی مؤثر است.
دانایی نیا اضافه کرد: محصول انار جوشقان یکی از قابلیت های مهم این روستا است که می تواند الگوی مناسبی برای گردشگری کشاورزی یا گردشگری مزرعه برای توسعه روستا و رونق اقتصادی آن باشد.
وی از برگزاری جشنواره انار جوشقان در ایام ۲۷ و ۲۸ مهرماه اطلاع داد و تصریح کرد: این جشنواره در تقویم گردشگری شهرستان کاشان ثبت شده و امید است با برگزاری آن و دیگر رویدادهای فرهنگی که در تقویم گردشگری شهرستان کاشان ثبت شده است بتوان به توزیع توریست در فصول مختلف سال در مناطق مختلف روستایی کمک کرد.

1402/07/02
12:17:30
5.0 / 5
212
تگهای خبر: تاریخی , توریست , تولید , روستا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
سفرگو لینکهای سفرگو
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد