یك هفته تور ارزان قیمت ایران

یك هفته تور ارزان قیمت ایران

به گزارش سفرگو در شرایطی كه تورهای ایران گران ترین نرخ را در بین كشورهای منطقه دارد، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصمیم گرفته برای تغییر این وضعیت و رونق بخشیدن به صنعت گردشگری كشور، «یك هفته تور ارزان قیمتِ ایران» به گردشگران خارجی عیدی بدهد.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، آمارهایی كه این سازمان داده نشان داده است ورود گردشگران خارجی در یك سال قبل روند ریزشی و منفی بویژه در حوزه كشورهای عرب و خاورمیانه داشته است. از جانب دیگر فعالان بخش خصوصی پیش بینی كرده اند؛ در صورت ادامه روند افزایشی نرخ خدمات در ایران، ورود گردشگران اروپایی در سال های ۱۹ ـ ۲۰۱۸ با كاهش روبرو شود. با عنایت به این وضعیت، معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با برخی هتل ها و شركت های هواپیمایی وارد رایزنی و تعامل شده تا تخفیف هایی را برای نوروز بگیرد و تور ایران را با قیمتی بی سابقه و استثنایی اجرا نماید.
این پروژه كه در بازه ی زمانی ۲۵ اسفند ۹۶ تا ۱۵ فروردین ماه سال ۱۳۹۷ اجرا خواهد شد سه بازار تركیه، عراق و جمهوری آذربایجان را هدف قرار داده و برای گردشگران آن ها تورهای یك هفته تا هشت روز به مقصد تهران، كرج، تبریز و همدان به قیمت ۳۵۰ تا ۴۴۰ دلار برنامه ریزی نموده است. توری كه سازمان متولی گردشگری ایران، طراحی و تنظیم آن را به عهده گرفته، بلیت هواپیما به مقصد ایران، هتل و ترانسفر و برای گردشگران عراقی چكاپ پزشكی را شامل می گردد.
قرار است در جریان اجرای پروژه ی «تورهای ارزان قیمت ایران» كه سازمان هواپیمایی كشوری، برخی ایرلاین ها، هتل ها و دفاتر خدمات مسافرتی با معاونت گردشگری همكاری دارند، لِگ های خالی پروازها و همینطور ظرفیت خالی هتل ها در این چهار شهر كه نوروز كم مسافری معمولا دارند، به خدمت گرفته شود.


حرمت الله رفیعی ـ رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ـ كه در جریان این طرح معاونت گردشگری قرار دارد، اظهار داشت: این طرح در شرایطی كه نوسانات نرخ ارز در داخل، قیمت خدمات را به شدت تحت تاثیر قرار داده و تورهای ایران را گران كرده است، اتفاق خوبی به شمار می آید به شرط آن كه بتوان در این مدت زمان كوتاه از این كشورها، توریست جذب كرد.
هرچند رفیعی از این طرح استقبال كرده، اما معتقد است؛ متقاعد و همراه كردن شركت های هواپیمایی و چارتركننده ها برای در اختیار گذاشتن لگ های خالی پروازها به قیمت ارزان، تبلیغات گسترده در این مدت زمان محدود و البته توجه به سلیقه گردشگران كشور هدف در تنظیم برنامه سفر، مهم ترین شروط اجرای موفق این پروژه است.
مانیلا مهاجر ـ عضو جامعه تورگردانان ایران ـ همچون آژانس هایی است كه با اجرای پروژه تورهای ارزان قیمتِ ایران همراه شده است به ایسنا هم اظهار داشت: این طرح را مفید و موثر برای رونق صنعت گردشگری كشور می دانیم كه در صورت اجرای بی نقص و عرضه ضمانت های اجرایی برای آن بویژه در بخش خدمات، آژانس های گردشگری یقینا از آن استقبال می كنند.
او افزود: این پروژه را معاونت گردشگری را مطرح كرده و مقرر است پكیج سفر آن را در اختیار آژانس ها بگذارد كه اجرا شود. آن ها قیمت های خیلی مناسبی برای تور ایران تعیین كرده اند و باور دارم خارجی ها با دیدن این قیمت شگفت زده می شوند. قیمت این تور به اندازه ی یك بلیت هواپیما است، درحالی كه به ازای آن تور مجانی یك هفته ای دریافت می كنند.
مهاجر همینطور اظهار نمود: كشورهایی كه برای جذب توریست در جریان این تور، هدف گذاری شده اند برای ورود به ایران مشكل ویزا ندارد و آن طور كه معاون گردشگری هماهنگی و اعلام كردند، مشكل بلیت و هتل هم وجود ندارد، اما با توجه به زمان محدود تا اجرای این تورها كه شاید كمتر از ۲۰ روز باشد، با چالش تبلیغات روبرو هستیم كه لازم است سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در كنار آژانس ها كه برای این تور تبلیغ می كنند، وارد رایزنی با اتحادیه ها و سازمان های گردشگری كشورهای مقابل شود تا اطمینان، اعتماد و حمایت آن ها بیشتر جلب شود.


 

1396/11/27
16:15:10
5.0 / 5
1850
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد