معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران خبر داد

راه اندازی 100 ایستگاه گردشگری در شهر تهران، تولید 16 نوروزگاه در نقاط پرجمعیت پایتخت

راه اندازی 100 ایستگاه گردشگری در شهر تهران، تولید 16 نوروزگاه در نقاط پرجمعیت پایتخت

سفرگو: معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با تشریح ویژه برنامه های نوروزی، از برپایی 12 ایستگاه استقبال در مبادی ورودی پایتخت و 100 ایستگاه گردشگری در شهر تهران اطلاع داد و اظهار داشت: این ایستگاه ها در جهت اطلاع رسانی نقاط دیدنی پایتخت و عرضه بسته های فرهنگی و گردشگری به شهروندان و مهمانان نوروزی فعالیت می نمایند.به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، ولی الله شجاع پوریان با اشاره به اینكه شهرداری تهران امسال برنامه های متنوع و متعددی را برای استقبال از سال نو و در تعطیلات نوروزی پیش بینی كرده است، اظهار نمود: نوروز، یكی از آیین های ملی، هویت ساز و جزو فرهنگ ملی ماست كه به تایید باورهای دینی ما هم رسیده است. در روزهای نوروز دید و بازدید و صله ارحام برای رفع كدورت ها و كینه ها، تولید اخوت و برادری و سركشی به خویشاوندان سفارش شده كه این آیین برآمده از اعتقادات سنتی و دینی ماست.

وی اضافه كرد: شهرداری تهران امكانات وسیعی را برای گردشگرانی كه از سایر نقاط كشور به پایتخت می آیند پیش بینی كرده و برای شهروندان عزیز تهرانی كه ایام نوروز در تهران می مانند خدماتی را درنظرگرفته تا از نقاط دیدنی بی شمار شهر بازدید كنند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از برپایی 12 ایستگاه استقبال نوروزی در مبادی ورودی شهر تهران اطلاع داد و اظهار داشت: در این ایستگاه ها بسته های فرهنگی شامل نقشه تهران و مراكز دیدنی و تاریخی پایتخت در اختیار میهمانان و مسافران نوروزی قرار می گیرد.

وی از طریق اندازی 100 ایستگاه گردشگری در سطح پایتخت اطلاع داد و اضافه كرد: در این ایستگاه ها ضمن عرضه بسته های گردشگری و تخفیف های پیش بینی شده، مقاصد و اماكن دیدنی تاریخی و گردشگری به شهروندان و هم وطنان معرفی می گردد.

شجاع پوریان با اشاره به رویكرد محله محوری در برنامه های نوروزی امسال شهرداری تهران اظهار نمود: در این برنامه ها استفاده از ظرفیت ها و امكانات محلی، اجرای موسیقی محلی، بهره گیری از توانمندی های نخبگان محلی و مردمی و سایر امكانات مختلف محلی به كاهش هزینه ها منجر گردیده است.

تدارك 200 عنوان برنامه متنوع در نقاط پرتردد

وی با بیان تدارك 200 عنوان برنامه متنوع در روزهای نوروز برای نقاط پرتردد و پرجمعیت تهران اظهار داشت: برنامه های شاد و مفرح، هنری و فرهنگی خوبی پیش بینی شده كه با تم موسیقی محلی با رعایت شئونات اجرا می گردد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به تقارن نوروز امسال با ماه رجب اظهار داشت: برنامه های فصل نیایش هم همزمان با این ایام از میلاد پر سرور امیرالمومنین حضرت علی (ع) اجرا می گردد و در روزهای اعتكاف، همكاری با مساجد و برگزاری برنامه های مذهبی و فرهنگی برای شهروندان ادامه می یابد.

ایجاد نوروزگاه در 16 نقطه پایتخت

وی از تولید نوروزگاه در 16 نقطه پایتخت بعنوان دیگر ویژه برنامه های این ایام یاد كرد و اضافه كرد: در این نوروزگاه ها به شكل ویژه برنامه های مفرحی در برج میلاد و بلوار كشاورز به اجرا در می آید. در پیاده راه بلوار كشاورز هنرمندان مشهور و گروه های دانشجویی به اجرای برنامه های مختلف چون موسیقی محلی، تئاترهای خیابانی می پردازند. یك نوروزگاه دیگر ویژه هم در مرقد امام خمینی (ره) مستقر خواهد بود.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ادامه داد: همینطور 13 نوروزگاه دیگر هم به صورت عمومی در مناطق پرجمعیت پایتخت برنامه های مختلفی را برای شهروندان اجرا می كنند.

وی، دیدار با خانواده معظم شهدا، خانواده شهدای مدافع حرم و عالمان دینی، غبارروبی از مزار متبرك شهدا را از دیگر برنامه های ایام عید برشمرد و اضافه كرد: از یك هفته پیش از عید این برنامه ها شروع شده كه مورد استقبال خیلی خوب شهروندان قرار گرفته و تا 12 فروردین روز جمهوری اسلامی هم ادامه می یابد.

شجاع پوریان با اشاره به تفاوت برنامه های نوروزی امسال اظهار داشت: این برنامه ها در كنار توجه به باورهای دینی و ارزشهای اعتقادی، هویت ملی ما را هم لحاظ كرده است. برای اولین بار در تهران شاهنامه خوانی و پرداختن به موسیقی های دارای جنبه ملی پر رنگ شده و با عنایت به مدیریت منابع و سیاست گذاری های صورت گرفته هزینه ها بسیار كاهش یافته كه با عنایت به برنامه های پیش بینی شده، شهروندان تهرانی امسال نوروزی متفاوت را تجربه خواهند كرد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از شهروندان تهرانی دعوت كرد از موزه ها، باغ موزه ها، آثار و میراث تاریخی و ملی دیدن كنند و در این باره اضافه كرد: به قدری تعداد اماكن گردشگری و تاریخی در تهران زیاد است كه اگر شهروندان تمام فرصت تعطیلات نوروزی را برای این كار صرف كنند باز هم برای دیدن تمام این اماكن دچار كمبود فرصت می شوند.

بر اساس گزارش ستاد نوروزی شهرداری تهران، شجاع پوریان با اشاره به پوشش برنامه های نوروزی در تمامی نقاط پایتخت ابراز امیدواری كرد كه این برنامه ها بتواند در جلب رضایت شهروندان موفق باشد.
1396/12/28
20:07:13
5.0 / 5
2051
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد