تهران گردی در نوروز ۹۷؛

خیابان های پایتخت در خلوتی تعطیلات نوروزی دیدنی تر می شوند

خیابان های پایتخت در خلوتی تعطیلات نوروزی دیدنی تر می شوند

سفرگو: قدم زدن در چند خیابان معروف تهران می تواند به تنهایی چند روزی از اوقات فراغت تهرانی ها را در روزهای نوروز را به خود اختصاص دهد.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، تهران هم توریست دارد بعضی از افراد می خواهند تهران را بدون شلوغی ها و ترافیكش در بهار و نوروز ببینند. هر چند كه جشن های خیابانی در تهران برای نوروز برگزار نمی گردد تا گویای این جشن بزرگ ملی باشد اما هستند افرادی كه می خواهند چند صباحی در تهران باشند تا به جاذبه های دیدنی این شهر بروند. گردشگران تهران می توانند از تخفیف ۴۰ درصدی هتلها هم بهره مند شوند. چون حالا كه خیلی از تهرانی ها این شهر را برای سفر به شهرهای دیگر ترك می كنند فرصتی پیش می آید تا آن را طوری دیگر ببینند. مترو و اتوبوس خلوت است و هتلها ارزان. خیابان ها ترافیك ندارد و خیابان های دیدنی خلوت تر از همیشه.
حالا می توان سری به خیابان فردوسی زد همان جا كه به نام كوشك معروف است. در این خیابان می توان كوچه های قدیمی را با خانه های قدیمی اش دید. عمارت كوشك هم اگر به روی بازدیدكنندگان باز باشد خودش یك بنای دیدنی زیباست.

كوچه برلن هم نزدیك خیابان كوشك است همان جا كه به فروش لباس های مهمانی معروف است كمی پایین تر می توان مغازه های قدیمی را دید كه هنوز صاحبان آنها به سبك قدیمی مغازه را می گردانند هنوز هم بعضی از آنها عتیقه فروش هستند و حال و هوای مغازه شان دیدنی است.
از خیابان فردوسی كه بگذرید و كمی به سمت جنوب تهران بروید خیابان ناصر خسرو و پامنار و بازار هم باید درروزهای نوروز خلوت باشد و اگر كسی بخواهد عمارت های قدیمی را ببیند می تواند از این فرصت استفاده نماید بعنوان مثال از میدان امام خمینی می توان به سمت موزه استاد صنعتی و موزه عبرت و بعد به سردرباغ ملی رفت. نشست در این خیابان تاریخی و ملی خاطره انگیز خواهد بود در كنار آن موزه پست و تلگراف هم دیدنی است. همانجا ورود موزه ملك هم هست برای دیدن این بخش از تهران یك روزی را زمان بگذارید.

تقاطع خیابان امام خمینی و سی تیر هم موزه ملی ایران قرار دارد دیدن خیابان سی تیر خودش حتما یك روز تمام زمان لازم دارد. چون بناهای قابل بازدید در این خیابان كم نیست. همینطور كه در خیابان سی تیر قدم می زنید توجهی به بناهای آن هم داشته باشید این خیابان به نام خیابان ادیان هم معروف است چون در آنجا نه تنها می توانید موزه ملی، موزه فن آوری و موزه آبگینه را ببینید بلكه می توانید شاهد وجود مسجد، كلیسا و كنیسه در كنار هم هم باشید. قرار داشتن كلیسای انجیلی (پطرس مقدس)، كنیسه حییم و آتشكده زرتشتی آدریان سبب شده تا اینجا به خیابان ادیان معروف شود.
یك مسیر دیگر هم قابل برنامه ریزی است به این صورت كه از میدان امام خمینی آغاز می گردد و به خانه تیمورتاش می رسد. از میدان امام می توان به موزه پست، سردر باغ ملی، گذر سی تیر، موزه ایران باستان، میدان حسن آباد، موزه ثبت احوال، موزه مقدم، موزه قرآن، میدان حر و خانه تیمورتاش رفت. در این مسیر كه در محدوده شهرداری های مناطق ۱۱ و ۱۲ قرار می گیرد گاهی ممكن است تورهای تهران گردی را همراه با راهنما مشاهده كرد كه توسط شهرداری ها برگزار می گردد. اما تهرانی ها و یا گردشگران تهران هم خودشان می توانند برای این مسیر، برنامه ریزی كنند.

خیابان ۱۸ كیلومتری ولیعصر(عج) كه بعنوان طولانی ترین خیابان تهران مشهور است شمالی ترین نقطه تهران را به جنوبی ترین نقطه متصل می كند یعنی از میدان راه آهن تا میدان تجریش. این خیابان در بعضی از قسمت ها حسابی دیدنی است مانند محدوده پل پارك وی تا میدان تجریش كه درختان بلند آن در هم تنیده شده اند.
این خیابان از بالا تا پایین پر از جاذبه است. از رستوران و كافه ها گرفته تا بناهای دیدنی و فروشگاهها. حتی اگر نخواهید قدم در كوچه پس كوچه ها و خیابان های فرعی آن بگذارید میتوانید از تجریش تا راه آهن را با اتوبوس طی كنید و شاهد تفاوت ها در هر نقطه از آن باشید.

1397/01/06
13:09:26
5.0 / 5
1929
تگهای خبر: موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد