ساعات بازدید از موزه ملی ایران افزایش یافت

ساعات بازدید از موزه ملی ایران افزایش یافت

سفرگو: موزه ملی ایران و موزه دوران اسلامی به علت استقبال بازدیدكنندگان هر روز تا ساعت ۲۰ باز خواهد بود.به گزارش سفرگو به نقل از روابط عمومی موزه ملی ایران، با توجه افزایش تعداد بازدیدكنندگان از موزه های ایران باستان و مزوه دوران اسلامی و پیرو دستور رییس سازمان میراث فرهنگی ساعت بازدید از موزه ها افزایش پیدا كرد.
فروش بلیط هر دو موزه ایران باستان و موزه دیرینه شناسی و هنر اسلامی ایران هر روزه تا ساعت ۲۰ شامگاه ادامه خواهد یافت.
از سوی دیگر آمار بازدیدكنندگان نمایشگاه لوور طی ۲۱ روز گذشته به ۴۷۳۹۸ هزار نفر رسیده است. از روز اول فروردین تابحال میانگین تعداد بازدیدكنندگان نمایشگاه موزه لوور در تهران و نمایشگاه تصاویر زنده یاد كیاررستمی با عنوان به من نگاه كن بیش از پنج هزار نفر بوده است. حداكثر تعداد بازدیدكنندگان از این دو نمایشگاه در چند روز اخیر به مرز ده هزار نفر هم رسیده است.
از آثار پربازدید در نمایشگاه موزه لوور می توان به مجسمه فرشته نگهبان آرامگاه قلب فرانسیس دوم اثر فرمین روسل، پیكرتراش مشهور فرانسوی، مجسمه مینرو مشهور به اورسه در بخش تولد یك موزه، مجسمه نشور از معبد خنوم در الفاننتین مصر از دوره سلطنت آپری، مجمسه ابوالهول با نام فرعون هاكوراز سلسله بیست و نهم، مجسمه هوروس به شكل شاهین، مجسمه گودا از دوره سومر نو، درفش مفرغی لرستان و تبر كتیبه دار چغازنبیل بعنوان دو اثر ایرانی، سنگ مزار مرمری با نام فیلیس از جزیره تاسوس یونان، مجسمه مفرغی موسوم به دیانای نمی ایتالیا، پرتره ساسكیا اثر رامبراند، نقش برجسته مرمری ایزد مهر در حال كشتن گاونر از لبنان، مجسمه مریم عذرا و كودك از لورن فرانسه هستند.
این دو نمایشگاه همه روزه از ساعت ۹ بامداد تا ۷ عصر قابل بازدید هستند. نمایشگاه موزه لوور در تهران تا ۱۸ خرداد و نمایشگاه به من نگاه كن تا ۳۱ فروردین همه روزه به روی بازدید كنندگان باز هستند.

1397/01/07
14:02:57
5.0 / 5
1740
تگهای خبر: موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد