اعلام نرخنامه راهنمایان گردشگری، ۲۶۳ هزار تومان حداقل دستمزد

اعلام نرخنامه راهنمایان گردشگری، ۲۶۳ هزار تومان حداقل دستمزد

سفرگو: نرخنامه دستمزد راهنمایان گردشگری برای سال ۹۷ طبق ماد ۵ آیین نامه راهنمایان گردشگری برپایه نرخ پایه اعلامی وزارت تعاون، كار و امور اجتماعی اعلام گردیدبه گزارش سفرگو به نقل از مهر، براین اساس حداقل دستمزد برای راهنمایان فرهنگی كه به صورت دائم با استفاده از كارفرما بیمه نشده اند و یك روز در تورهای گردشگری تاریخی حضور دارند ۲۶۳ هزار تومان است.
این حداقل دستمزد برای راهنمایان فرهنگی كه نصف روز تورهای گردشگری را هدایت می كنند ۱۵۸ هزار تومان در نظر گرفته شده است. برای راهنمایان طبیعتگردی، راهنمایانی كه به زبان های خاص اشراف دارند و راهنمایان با گرایش های ویژه و یا آنها كه خودرو هم دارند، دستمزدها به صورت جداگانه تعیین شده است.

اویس كیانی، رئیس انجمن هیات مدیره كانون انجمن های صنفی كارگری راهنمایان گردشگری سراسر كشور در این باره به خبرنگار مهر اظهار داشت: تفاوت جدول نرخنامه امسال در این است كه این دستمزدها را مختص به راهنمایان فرهنگی نكردیم بلكه تخصصی تر به آن نگاه شده و ملموس تر اطلاع رسانی كردیم. این نرخ پیشنهادی است كه در آن حداقل دستمزد اعلام شده است.

وی درباره امكان تغییر این ابلاغیه به علت اعتراضاتی كه ممكن است از جانب راهنمایان به آن وارد شود هم توضیح داد: اعتراضات باید طبق مستندات قانونی باشد اگر ایرادی وجود داشته باشد قابل اصلاح است.
كیانی بیان كرد: پشتوانه كارشناسی این جدول تابع قوانین وزارت كار است و در آن تاثیر عیدی، تورم، پایه حقوق كارگری و... دیده شده است و اگر سال قبل حداقل دستمزد ۲۲۰ هزار تومان برای راهنمایانی بود كه بیمه نداشتند امسال این رقم به ۲۶۰ هزار تومان افزایش پیدا كرده است. در واقع ۱۹.۵ درصد رشد داشته است.

1397/02/10
15:00:58
5.0 / 5
1903
تگهای خبر: فرهنگی , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد