پیشنهادی برای جهانی كردن همایش خلیج فارس

پیشنهادی برای جهانی كردن همایش خلیج فارس

سفرگو: معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی پیشنهاد ثبت جهانی همایش های ملی خلیج فارس در سازمان های جهانی را مطرح كرد.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، عیسی علیزاده در همایش ملی علمی فرهنگی خلیج فارس كه از بامداد امروز در دانشگاه خلیج فارس در بوشهر در حال برگزاری است، با اشاره به دلیل نامگذاری روز ملی خلیج فارس كه به مناسبت سالروز اخراج پرتغالی ها از تنگه هرمز نامگذاری شده است، خاطرنشان كرد: بنابراین جهاد دانشگاهی از سال ۸۴ نسبت به برگزاری این همایش ملی اقدام نموده است.
او تداوم این برنامه ها را حاكی از این دانست كه جهاد دانشگاهی بعنوان نهاد برخواسته از متن انقلاب اسلامی و با تاكید بر تلاش علمی و فرهنگی دانشجویان و اساتید دانشگاه تلاش می كند خلیج فارس را به مثابه دغدغه جدی حاكمیت برای احقاق حقوق مشروع فرهنگی و سیاسی ملت ایران برجسته كند.
وی با اشاره به آغاز كار دبیرخانه همایش ملی خلیج فارس در جهاد دانشگاهی و در نتیجه برگزاری ۱۱ دوره همایش با این موضوع، اظهار نمود: در این همایش ها تلاش می نماییم تاكید بر مزیت های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و گردشگری راهمان را محقق نماییم.
علیزاده نتایج حاصل از این همایش ها را مهر تاییدی دانست بر این كه خلیج فارس از گذشته دروازه اصلی ورود و خروج فرهنگ، تمدن، اقتصاد و سیاست بوده و اظهار داشت: این رویداد نشان از بالندگی دولت ایران دارد كه همیشه حضور قدرتمند سیاسی در خلیج فارس داشته است.
وی اهمیت برگزاری این همایش ها را با عنایت به اتفاقات و شرایط سیاسی منطقه هم اكنون دوچندان دانست و اضافه كرد: جهاد دانشگاهی بعنوان نهادی پیشگام در عرصه فرهنگی و اجتماعی از نگاه علمی هر سال نسبت به ارتقای این اتفاق مهم تلاش می كند.
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی افزود: خلیج فارس در همه ادوار تاریخ به علت پیشینه تاریخی و داشتن منابع و ذخایر گران بهای نفتی و موقعیت استراتژیك نقش مهمی در معادلات سیاسی و جغرافیایی در سطح بین المللی ایفا می كند.
او با اشاره به ارسال ۲۰۰ مقاله به دبیرخانه همایش جهت شركت در این كنگره، اظهار نمود: اعضای كمیته های علمی و داوری دوازدهمین دوره همایش خلیج فارس با عنایت به محورهایی مانند «فرهنگ، هنر و معماری»، «گردشگری در منطقه، فرصت ها و چالش ها و ایده های نو در این حوزه» و «راهبردها و فرصت های سرمایه گذاری» در انتخاب برگزیدگان تلاش كردند.
علیزاده یكی از مهمترین دستاوردهای این برنامه را تمركز و توجه پژوهشگران و علاقمندان بخصوص دانشجویان به این نقطه جغرافیایی دانست و در ادامه راه اندازی دبیرخانه دایمی جایزه ملی خلیج فارس برای اهدای جایزه ویژه در حوزه های مختلف، برگزاری سالانه جشنواره علمی هنری خلیج فارس بویژه در بخش فیلم كوتاه، مستند، عكس و هنرهای تجسمی و ثبت جهانی همایش در سازمان های جهانی را سه پشنهاد برای بهتر برگزار كردن این نشست در سال های آینده مطرح كرد.1397/02/12
14:36:12
5.0 / 5
1558
تگهای خبر: فرهنگی , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد