مهر گزارش می دهد؛

بازی با مهره های مدیریت در معاونت گردشگری، اینجا همه سرپرست هستند

بازی با مهره های مدیریت در معاونت گردشگری، اینجا همه سرپرست هستند

سفرگو: معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی دارای ۵ اداره كل است كه همه مدیرانش پس از ۹ ماه از ورود معاون گردشگری به سازمان و پس از انجام تغییرات و جابه جایی های متعدد، هنوز حكم سرپرستی دارند.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، محمد محب خدایی شهریورماه سال ۹۶ بعنوان معاون جدید گردشگری معارفه شد او به همراه علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی از سازمان منطقه آزاد كیش به سازمان مركزی میراث فرهنگی آمد. اما از آن زمان تابحال و در دوره جدید فعالیت های خود جابه جایی های متعددی انجام داده كه همه آن ها ختم به انتصاب سرپرست در ۵ اداره كل زیرمجموعه خود منجر گردیده است.
یكی از این اداره ها، دفتر همكاری و توافق های ملی گردشگری می باشد كه زمانی مسئولیت آن را محمدعلی فیاضی، رمضانی، محمدرضا پوینده و هم اكنون حسین اله بداشتی به عهده گرفتند. این افراد هم بعد از فیاضی سرپرست این اداره كل بودند.
مسئولیت اداره كل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری را هم ولی تیموری بر عهده داشت اما اكنون سرپرستی این حوزه در اختیار محمد ثابت اقلیدی است. ثابت، هم این مسئولیت و هم اداره كل برنامه ریزی و پشتیبانی از توسعه گردشگری را در اختیار دارد.
پس از رفتن محسن رنجبر از اداره كل مطالعات و آموزش گردشگری، سرپرستی این واحد را محمدرضا اكبری به عهده گرفته است.
دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری كه تا پیش از آمدن محب خدایی به معاونت گردشگری این مسئولیت بر عهده علی باقر نعمتی زرگران بود، به لیلا اژدری بعنوان سرپرست سپرده شد و بعد از اژدری این مسئولیت را بازهم با حكم سرپرستی به محمدابراهیم لاریجانی سپردند. لاریجانی مدت ها پیش مسئولیت ستاد تسهیلات سفرهای كشور را بر عهده داشت.
سرپرستی افراد در مسئولیت های مختلف در حالی انجام می گیرد كه یك سرپرست و یا مدیری كه از جایگاه خود مطمئن نیست هیچ گاه نمی تواند در حوزه مسئولیتی كه تنها چند ماه آن را بر عهده دارد، برنامه ریزی كند و خروجی مناسبی از مدیریتش داشته باشد. جدا از این، معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی دارای كمیته های مختلفی بود كه هر یك از بخش های گردشگری به این كمیته ها سپرده می شد مانند كمیته گردشگری سلامت و یا كمیته گردشگری ورزشی و... اما اكنون معاونت گردشگری در این بخش هم فعال نیست به نحوی كه كمیته گردشگری سلامت مدت هاست تشكیل جلسه نداده است.
در دوران تغییر مدیریت های معاونت گردشگری، معاونت سرمایه گذاری و طرح های سازمان میراث فرهنگی هم با حكم سرپرستی به معاون گردشگری سازمان سپرده شده است. درواقع اكنون معاونت سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی با رفتن سعید اوحدی كه زمان زیادی از حضورش در این سازمان نگذشته بود، با معاونت گردشگری تلفیق شده است و محمد محب خدایی هر دو معاونت را در اختیار دارد.
در بخش سرمایه گذاری و طرح ها هم سه اداره كل فعال می باشند. دفتر تسهیلات و تأمین منابع كه بر عهده دادخواه بود اكنون به رازقی سپرده شده است.
اداره كل مناطق نمونه و زیرساخت های گردشگری هم كه بر عهده تاجیك بود به ولی تیموری سپرده شد و تاجیك مسئولیت دفتر امور مجامع و تشكل های مردم نهاد را بر عهده گرفت. همه این افراد هم در بخش سرمایه گذاری سازمان حكم سرپرست رادارند.
بی ثباتی در مدیریت بخش های مختلف گردشگری و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی در حالی از جانب مدیران دولت یازدهم به وجود آمده كه این مدیران شعار خویش را پشتیبانی از توسعه گردشگری و برنامه ریزی برای جذب گردشگران و سرمایه گذاری در این حوزه ها می دانند.

1397/03/01
19:30:14
5.0 / 5
1757
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد