مشاور وزیر ارشاد:

معرفی مفاخر شاهرود برای جلوگیری از ترویج عرفان كاذب ضروری می باشد

معرفی مفاخر شاهرود برای جلوگیری از ترویج عرفان كاذب ضروری می باشد

سفرگو: شاهرود - مشاور وزیر ارشاد بابیان اینكه عرفای واقعی زاییده تفكر قرآنی و خاندان (ع) هستند، اظهار داشت: معرفی مفاخر شاهرود برای جلوگیری از ترویج عرفان كاذب ضروری می باشد.محمدمهدی احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینكه معرفی مفاخر شاهرود برای جلوگیری از ترویج عرفان كاذب ضروری می باشد، اظهار داشت: مطرح شدن مفاخر و شخصیت های تأثیرگذار بر جامعه می تواند الگوی خوبی برای نسل فعلی ما محسوب شود چراكه فطرت انسان اجتماعی و لازمه آن الگوپذیری است كه سبك زندگی افراد از همین الگو نشئت خواهد گرفت.
وی با ابراز اینكه شناخت نسل فعلی نسبت به مفاخر، علما، عرفای گذشته و شناخت سبك زندگی آن ها سبب می گردد این نسل زندگی خویش را بر مبنای بزرگان شكل دهد، اضافه كرد: نسل جدید بااحساس هویت دیگر نیازی به پناه بردن به الگوهای متعارف و متضاد بافرهنگ ایرانی نخواهد داشت.
با معرفی عرفان واقعی شكل گرفته بر تفكر قرآنی و خاندان (ع) عرفان كاذب كنار خواهد رفت
مشاور وزیر فرهنگ ضمن بیان اینكه با معرفی عرفان واقعی شكل گرفته بر تفكر قرآنی و خاندان (ع) عرفان كاذب كنار خواهد رفت، اظهار داشت: متأسفانه این نوع عرفان های كاذب هیچ ماهیت دینی واقعی در جامعه ندارند و باید عرفای اصیل كه عرفان آن ها زاییده تفكرات دینی و سخنان ائمه (ع) است جایگزین آن ها شود.
احمدی در ادامه خاطرنشان كرد: متأسفانه برخی كشورها به مصادره شخصیت های فرهنگی ما روی آوردند و آن ها را به خود نسبت می دهند و نسل بعدی هم به علت عدم آگاهی، به انحراف كشیده خواهد شد، ازاین رو معرفی این بزرگان نظیر شیخ ابوالحسن خرقانی و سلطان العارفین بایزید بسطامی از مصادره فرهنگی آن ها جلوگیری می كند.
وی در پاسخ به این پرسش كه در وزارت فرهنگ و ارشاد چه تدابیری برای جلوگیری از مصادره شخصیت های بزرگان كشور صورت گرفته است، اضافه كرد: انجمنی به نام مفاخر در این وزارت خانه وجود دارد كه یكی از وظایف اصلی آن ها معرفی شخصیت های تأثیرگذار در حوزه های علمی، هنری، فرهنگی و عرفانی است و خود این معرفی سبب جلوگیری از مصادره آن ها می گردد.
ضرورت معرفی شخصیت های عرفانی كشور
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد بابیان اینكه در این وزارت خانه برای ماندگاری این شخصیت ها تلاش می شود، اظهار داشت: در وزارت ارشاد كتاب هایی كه در جهت معرفی این شخصیت ها به چاپ می رسد خریداری می گردد و از جانب دیگر رایزن ها در خارج از كشور كه نمایندگان فرهنگی جمهوری اسلامی هستند مفاخر ایران را معرفی می كنند.
وی برگزاری همایش ها را برای نجات و معرفی شخصیت های عرفانی كشور ضروری خواند و اضافه كرد: ما موظف به ارتباط باشخصیت های تأثیرگذار هستیم تا بتوان بر این اساس برنامه های خویش را تبیین و ذهنیت افراد را اصلاح نماییم، بعضی از مسائل شاید بر مبنای دغدغه های دینی باشد اما وقتی ما بتوانیم با ترویج عرفان بر مبنای تفكر قرآنی اهداف خویش را توضیح دهیم و با این وسیله جلوی عرفان كاذب را بگیریم اساساً همه حمایت خواهند كرد.

1397/04/02
22:07:52
5.0 / 5
1964
تگهای خبر: فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد