رئیس سازمان میراث فرهنگی مطرح كرد؛

تولید ۲هزار قطب بوم گردی در كشور، تسهیلات به توسعه گردشگری روستایی

تولید ۲هزار قطب بوم گردی در كشور، تسهیلات به توسعه گردشگری روستایی

سفرگو: اردبیل - معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از برنامه ریزی برای تولید دو هزار قطب بوم گردی در كشور اطلاع داد.


به گزارش سفرگو به نقل از مهر، علی اصغر مونسان بامداد پنجشنبه در دیدار با استاندار اردبیل اضافه كرد: از این تعداد تابحال ۶۰۰ منطقه و قطب بوم گردی در كشور محقق شده است.
وی با اشاره به اینكه با تحقق این قطب ها ۱۶ هزار فرصت شغلی در كشور تولید می شود، خاطرنشان كرد: روستائیان می توانند با هزینه اندك منازل خویش را به محل اقامت گردشگران تبدیل كنند و برای این طرح از وام های با نرخ شش درصد در قالب اشتغال روستایی حمایت می شوند.
معاون رئیس جمهور تصریح كرد كه دولت از سرمایه گذاران بخش گردشگری حمایت كامل دارد و برای طرح های گردشگری از محل صندوق توسعه ملی، بدون وجود هیچ سقف و محدودیتی تسهیلات با نرخ حداكثر ۱۴ درصد پرداخت می گردد.
وی با دعوت از سرمایه گذاران برای بهره مندی از این تسهیلات، به بحث گردشگری در استان اردبیل اشاره نمود و خاطرنشان كرد: برای تداوم رونق گردشگری در فصول سرد سال طرح تعطیلات زمستانی را در كشور پیشنهاد دادیم كه استان اردبیل با اجرای طرح های عمرانی مهم مانند توسعه پیست های اسكی در این زمینه پیشگام است.
مونسان با اشاره به اینكه به پیشنهاد استاندار اردبیل طی دو سال آینده این استان بعنوان پایلوت گردشگری در شمالغرب كشور مطرح خواهد بود، افزود: هم اكنون فرصت استثنائی برای توسعه گردشگری و صنایع دستی در این استان فراهم گشته است.
وی از تخصیص اعتبارات لازم در زمینه مرمت آثار تاریخی و بخش صنایع دستی اطلاع داد و بیان داشت: اعتبارات لازم برای حفظ و مرمت آثار تاریخی استان همچون شهریری، بازار اردبیل و بقعه كلخوران را از محل اعتبارات سازمان و پایگاه جهانی تامین می نماییم.
رئیس سازمان میراث فرهنگی تولید نمایشگاه و فروشگاه های دائمی عرضه تولیدات صنایع دستی را ایده مطلوبی برشمرد و خاطرنشان كرد: استان اردبیل می خواهد این ایده را عملی سازد و سازمان میراث فرهنگی كشور برای تحقق آن پنج میلیارد تومان اختصاص داده تا با مشاركت استانداری اردبیل این طرح امسال عملیاتی شود.

1397/05/06
14:25:04
5.0 / 5
1766
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد