در قالب یك تفاهم نامه مقرر شد

همكاری پژوهشگاه میراث فرهنگی و معاونت حقوق مالكیت فكری دادگستری

همكاری پژوهشگاه میراث فرهنگی و معاونت حقوق مالكیت فكری دادگستری

سفرگو: پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و معاونت حقوق مالكیت فكری وزارت دادگستری در قالب تفاهم نامه ای به منظور استفاده از توانمندی های یكدیگر برای ارتقای سطح حقوق مالكیت فكری همكاری می كنند.به گزارش سفرگو به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، با عنایت به ظرفیت های موجود در وزارت دادگستری و پژوهشگاه میراث فرهنگی وگردشگری در زمینه حقوق مالكیت فكری و قصد طرفین در استفاده از توانمندی های یكدیگر برای ارتقای سطح حقوق مالكیت فكری، تفاهم نامه همكاری بین این دو نهاد به امضای سید محمد بهشتی رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی وگردشگری ومحمود حكمت نیا سرپرست معاونت حقوق مالكیت فكری وزارت دادگستری رسید.
بر اساس این تفاهم نامه، برگزاری دوره های آموزشی تخصصی در زمینه حقوق مالكیت فكری برای ارتقای سطح دانش، استفاده از نظرات مشورتی در زمینه های مختلف بخصوص در سیاستگذاری و تدوین لوایح در رابطه با حقوق مالكیت فكری و برگزاری همایشها و نشست های تخصصی در زمینه حقوق مالكیت فكری برای نهادینه سازی و كمك به ارتقای آگاهی عمومی انجام می گردد.
همچنین، انجام پروژههای تحقیقاتی مشترك در زمینه حقوق مالكیت فكری برای تولید چرخه علم و ثروت و تقویت اقتصاد دانش بنیان، مشاوره و همكاری در امور حمایت و اجرای حقوق مالكیت فكری بخصوص در زمینه پشتیبانی از نمودهای فرهنگ عامه (فولكلور)، تعیین، تبیین و پیاده سازی رویكردها و فرآیندها جهت استفاده از نظرات مشورتی طرفین در زمینه های مختلف بخصوص در سیاست گذاری و تدوین لوایح در رابطه با حقوق مالكیت فكری در قلمرو این همكاری جای می گیرد.
كمك به ایجاد توازن و افزایش همكاری ها میان حوزه عمومی و خصوصی حقوق مالكیت فكری، ارتقای همكاری با تعیین اولویت ها در زمینه ارتباط حقوق مالكیت فكری با سایر حوزه ها مانند آموزش، فرهنگ و اشتغال، همكاری برای تدوین و پیشنهاد قوانین و مقررات برای پشتیبانی از حوزه های جدید حقوق مالكیت فكری و اصلاح مقررات و ساختارهای موجود، بخصوص در دو حوزه نمودهای فرهنگ عامه ( فولكلور) و دانش سنتی هم در قالب این همكاری صورت می گیرد.
تدوین و پیشنهاد سیاست ها و راهكارهای انتشار سریع دانش و ترغیب دسترسی به آن با استفاده از حقوق مالكیت فكری و پیشنهاد و عرضه راهكار برای پشتیبانی از حقوق مالكیت فكری ایرانی ها در سطح بین المللی و مقابله با سیاست های تحریمی در این حوزه هم در این همكاری انجام می گردد.
بر اساس این تفاهم نامه و به منظور تحقق مفاد تفاهمنامه كمیته راهبری با عضویت نمایندگان تام الاختیار طرفین با هدف برنامه ریزی، هدایت، پیگیری و نظارت بر اجرای مطلوب تفاهم نامه تشكیل می گردد.
دستورالعمل اجرایی مورد نیاز هر كدام از محورهای اشاره شده متناسب با ضوابط و مقررات از جانب كمیته راهبری تهیه و بعد از تأیید طرفین برای اجرا ابلاغ خواهد گردید.
طبق مقررات كلی این تفاهم نامه ؛طرفین این تفاهم نامه را بر مبنای قوانین و مقررات ناظر بر موضوعات اجرا می كنند و در شرایطی كه فعالیت های مشترك پژوهشی مشترك منجر به تولید یك دانش فنی و یا یك دستاورد شود نتایج حاصله از هر قبیل به طرفین متعلق می باشد.

1397/05/29
14:51:39
5.0 / 5
1832
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد