رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری:

توزیع عادلانه ثروت از مسیر گردشگری شدنی است

توزیع عادلانه ثروت از مسیر گردشگری شدنی است

سفرگو: معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اظهار داشت: توزیع عادلانه ثروت از مسیر گردشگری شدنی است.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، منطقه همدان، علی اصغر مونسان روز دوشنبه در آیین افتتاحیه كنفرانس بین المللی رویداد همدان ۲۰۱۸، به مهاجرت معكوس از شهرها به روستاها اشاره نمود و خاطرنشان كرد: جوانان روستایی اقامتگاه های بوم گردی با دریافت تسهیلاتی در روستاها تولید می كنند كه سبب تحرك و پویایی و اشتغال در روستاها شده است.

وی با اشاره به اینكه تحرك و پویایی رویدادها سبب تولید انرژی مضاعف برای صنعت گردشگری شده است، تصریح كرد: تبریز ۲۰۱۸، جشن های ثبت جهانی آثار ایران، نمایشگاه فاخر مشترك با كشورهای خارجی و امروز هم همدان ۲۰۱۸ همچون این رویدادهاست.

وی با اشاره به اینكه انتقال داشته های فرهنگی از مسیر گردشگری امكان پذیر است به طوریكه هر توریست در بازگشت از ایران تبدیل به یك سفیر فرهنگی می شود، خاطرنشان كرد: گردشگری با هزینه های كم اقتصادی و اجتماعی می تواند توسعه را در كشورها رقم بزند.

به قول مونسان، امروز صنعت گردشگری خویش را به رتبه سوم اقتصاد جهانی رسانده و این مسیر رشد پرشتاب ادامه دارد به طوریكه در سال ۲۰۱۷، ۷ درصد رشد گردشگری در دنیا را تجربه كردیم و آمار گردشگران به یك میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر رسید كه عدد بسیار قابل ملاحظه ای است و این روند بسیار پرشتاب است.

وی ادامه داد: اكنون هم كارشناسان اقتصادی اذعان دارند كه صنعت گردشگری همچنان مسیر ارتقاء و رشدش را با وجود پیشرفت ها در حوزه تكنولوژی و هوشمندسازی ادامه خواهد داد.

مونسان با اشاره به اینكه كشور ما صنعت گردشگری ۳ بخش مهم اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را برعهده دارد، اظهار داشت: ارزآوری یكی از مؤلفه های گردشگری می باشد به طوریكه تولید درآمد بالای داخلی و تولید اشتغال با سرمایه گذاری پایین از خصوصیت های این صنعت است.

وی با تاكید بر اینكه گردشگری عامل تحرك همه بخش های اقتصادی می باشد، اضافه كرد: در بخش اجتماعی هم گردشگری دارای اهمیت بالایی است به طوریكه یكی از مؤلفه های توزیع عادلانه ثروت است كه از مسیر گردشگری امكان پذیر است.

رییس سازمان میراث فرهنگی جلوگیری از مهاجرت روستاییان را از دیگر خصوصیت های گردشگری دانست و تصریح كرد: امروز گردشگری سبب مهاجرت معكوس شده و خیلی از بوم گردی ها توسط جوانان روستایی تولید می گردد به صورتی كه تولید امید و نشاط اجتماعی موضوعی حائز اهمیت می باشد كه گردشگری در جوامع بوجود می آورد.

وی با اشاره به اینكه ما تاریخ كهن داریم، اضافه كرد: این تمدن بزرگ نیاز به معرفی دارد به طوریكه داشته های فرهنگی كشور با استفاده از گردشگری قابل انتقال است.

مونسان با اشاره به اهمیت گردشگری در تولید اشتغال، افزود: به ازای هر ۱۰ شغل در دنیا یك شغل در رابطه با گردشگری می باشد كه اهمیت این حوزه را نشان داده است.

وی خاطرنشان كرد: ایران غنای بسیار زیاد و ظرفیت زیادی در حوزه گردشگری دارد به طوریكه یك میلیون اثر تاریخی و ۳۴ هزار اثر ثبت شده نشان داده است ایران چه پتانسیل هایی دارد كه همین پتانسیل ها ایران را جزء ۱۰ كشور دارای پتانسیل گردشگری می كند.

مونسان افزود: همدان می تواند یك مقصد جدید گردشگری در كشور باشد چون كه وجود ۱۸۰۰ اثر تاریخی ثبت شده و وضعیت بی نظیر آب و هوایی و طبیعی، همدان را جزء ۵ استان برتر كشور در امر گردشگری قرار داده است و در یكسال گذشته روند رو به رشد بسیار خوبی در گردشگری استان همدان به وجود امده است.
1397/06/05
14:06:21
5.0 / 5
2546
تگهای خبر: تاریخی , تولید , روستا , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد