آمادگی همكاری مجمع ACD برای توسعه گردشگری در ایران

آمادگی همكاری مجمع ACD برای توسعه گردشگری در ایران

سفرگو: دبیر كل مجمع گفتگوهای همكاری آسیا اظهار داشت: این مجمع آمادگی همكاری با ایران در زمینه توسعه گردشگری را دارد و می تواند در حوزه سرمایه گذاری هم تلاش كند.به گزارش خبرنگارمهر، مراسم رویداد همدان پایتخت گردشگری كشورهای آسیایی ۲۰۱۸ با حضور معاون اول رئیس جمهور در سالن اجتماعات استانداری همدان با حضور سفرای كشورهای خارجی و فعالان گردشگری در استان همدان در حال برگزاری است. در این برنامه دبیر كل مجمع گفتگوهای همكاری آسیا ACD اظهار داشت: اكنون گردشگری بعنوان یكی از موتورهای محرك رشد اقتصادی در جهان شناخته می گردد و برای كشورهای در حال توسعه در آسیا، صنعت گردشگری منبع مهمی برای درآمدزایی و ارز آوری خارجی تبدیل گشته است.
وی اضافه كرد: در صنعت گردشگری فرصتی را برای اشتغال زایی محلی، توزیع درآمد، توسعه زیرساختها و كاهش فقر فراهم نموده است. علاوه بر مزایای اقتصادی، گردشگری توانسته مزایای اجتماعی فراوانی را به همراه بیاورد.
دبیر كل مجمع گفتگوهای همكاری آسیا خاطرنشان كرد: صنعت گردشگری نه تنها سبب افزایش درآمد می گردد بلكه می تواند تصویر مثبتی از مردم را به گردشگران خارجی عرضه نماید. مجمع گفتگوهای آسیا آماده كمك رسانی و همكاری با ایران است تا این صنعت بتواند گردشگری را توسعه دهد و مسئولیت پذیر كند و ۳۴ كشور عضو را به یكدیگر متصل كند.
باندیت لیمچون تصریح كرد: ما تلاش می نماییم سرمایه گذاری و شراكت در توسعه گردشگری ایران را توسعه دهیم چون ایران بعنوان مهد تمدن دنیا مزایای باشكوهی دارد و پارسیان خوش مشرب هستند. ایران با داستان ها و روایت های كهن پارسی می توان بعنوان مقصد جدید گردشگری به جهانیان معرفی شود.
دبیر كل مجمع گفتگوهای همكاری آسیا خاطرنشان كرد: زیبایی و فرهنگ همدان در بین كشورهای عضو مجمع شناخته شده است.
وی تصریح كرد: در جریان اجلاس مجمع گفتگوهای همكاری آسیا كه مهرماه در تهران برگزار می شود، امكان دارد هیئت های عضو بازدیدی از جاذبه های همدان هم داشته باشند.
دبیر كل مجمع گفتگوهای همكاری آسیا اظهار داشت: با این همایش بین المللی كه در همدان در حال برگزاری است مردم جهان همدان را خواهند شناخت. امیدواریم همدان بعنوان تصویر جدیدی از ایران شناخته شود.

1397/06/08
19:41:28
5.0 / 5
2438
تگهای خبر: گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد