هلندی ها به موزه ملی ایران می آیند

هلندی ها به موزه ملی ایران می آیند

سفرگو: رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از برپایی نمایشگاهی از آثار فرهنگی -تاریخی هلند در تهران اطلاع داد.به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، به نقل از مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان خبر داد: مجموعه ای با بیش از ۳۰۰ اثر دیرینه شناسی و هنری مربوط به كشور هلند در مهرماه امسال در موزه ملی ایران به نمایش درمی آید.

او با بیان این كه قبل از این نمایشگاهی از آثار تاریخی موزه ملی ایران با عنوان "ایران: مهد تمدن" در موزه درنتس هلند برگزار شده كه تا آبان ماه سال جاری ادامه دارد، افزود: "نمایشگاه دیرینه شناسی و هنر سرزمین هلند به روایت موزه درنتس" شامل بیش از ۳۰۰ اثر از آثار دیرینه شناسی و آثار هنری قرون ۱۸ تا ۲۰ هلند است كه در اواسط مهرماه افتتاح می گردد.

مونسان تاكید كرد: برگزاری چنین نمایشگاه هایی از آثار سایر فرهنگ های جهان در موزه ملی ایران، تأییدی بر عزم كشور ما در تعاملات فرهنگی و ارتباط پویا با سایر ملل جهان است.

نمایشگاه "ایران: مهد تمدن" شنبه ۲۶ خرداد در موزه "درنتس" هلند افتتاح و نمایش ۱۹۶ شیء تاریخی از موزه ملی ایران از ۶۰ مكان باستانی كشور به مدت پنج ماه یعنی تا آبان ماه در آن موزه ادامه خواهد داشت.

نمایش این آثار در هفت گالری طبقه بندی شده شامل «شروع استقرار در ایران در دوران پارینه سنگی»، «یكجانشینی و استقرار در روستاها»، «شهرنشینی»، «دوره عیلام و ماد»، «دوران طلایی، دوره هخامنشی، نوزایی ایران و دوره ی پارت و ساسانی» و دوره «ایران و اسلام» انجام شده است. دست­اندركاران موزه پیش­بینی كرده­اند كه تا آخر مدت زمان نمایش، بیش از ۱۵۰ هزار نفر از این نمایشگاه بازدید می كنند.

در زمان افتتاح آن نمایشگاه و برپایه اعلام موزه ملی ایران و برپایه تفاهم نامه ی امضا شده ی دو طرفه بین موزه ملی ایران و موزه درنتس هلند، مقرر است در آینده­ای نزدیك نمایشگاهی از آثار كشور هلند در موزه ملی ایران برگزار ­شود، اما به نظر می آید موزه درنتس هلند، حتی زودتر از موعد همیشگی برگزاری نمایشگاه های دو طرفه، وعده خویش را با آثاری بیش از تعداد آثاری كه ایران به هلند فرستاده بود، برای برگزاری نمایشگاه در موزه ملی ایران عملی می كند.

1397/06/18
14:38:51
5.0 / 5
2762
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد