وزیر كشور:

هیچ افزایش قیمتی در حمل ونقل زمینی و هوایی اربعین نداریم، از صدور ویزاهای غیرمجاز جلوگیری شود

هیچ افزایش قیمتی در حمل ونقل زمینی و هوایی اربعین نداریم، از صدور ویزاهای غیرمجاز جلوگیری شود

سفرگو: وزیر كشور امروز چهارشنبه (۴ مهر) در جلسه ستاد اربعین حسینی كه در محل وزارت كشور برگزار شد، اظهار داشت: بررسی عملكرد چهار ساله دستگاه ها در برگزاری مراسم اربعین حسینی نشان داده است كه اقدامات موثری از نظر فرهنگی، خدماتی و انتظامی انجام گرفته و با عنایت به تجربیاتی كه در سال های اخیر اندوخته شده، باید مراسم امسال باشكوه تر از گذشته برگزار گردد.به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در ادامه اضافه كرد: تمام كمیته های عضو ستاد اربعین حسینی باید از امروز با نگاه عملیاتی موضوعات موردنظر خویش را پیگیری كنند، همینطور هیچ یك از اقدامات كمیته ها نسبت به دیگری ارجحیت ندارد. ازاین رو تمامی اقدامات و وظایفی كه كمیته ها برخوردار می باشند، باید به صورت هماهنگ صورت گیرد.

وزیر كشور با بیان این كه باید تلاش نماییم این منظومه همكاری ها به شكل دقیق، ارتباط صحیحی با یكدیگر داشته باشند، اظهار داشت: امسال هیچ بهانه ای را نمی توانیم از كسی قبول نماییم كه كم كاری داشته باشد. چراكه حدود چهار سال است كه این مراسم را برگزار می نماییم و تجربیات خوبی هم حاصل شده است كه باید از آن ها استفاده نماییم.

رحمانی فضلی با اشاره به هزینه شركت كنندگان در مراسم اربعین حسینی خاطرنشان كرد: هزینه ها نسبت به سال قبل همچون هزینه های بیمه، عوارض خروج از كشور و غیره به صورت مطلق كاهش پیدا كرده اما از جانب دیگر با افزایش نرخ ارز مواجه شده ایم كه دولت و بانك مركزی تلاش زیادی داشتند كه نرخ ارز را برای زُورا متعادل كنند كه این كار صورت گرفته و نرخ ارز برای صدور روادید با نرخ متعادل تری پیش بینی شده است.

وی از تمام كمیته های ستاد مركزی اربعین حسینی خواست در این ایام ضمن نظارت بر قیمت حمل ونقل زمینی و ایرلاین ها (هوایی) از افزایش قیمت ها به صورت جد جلوگیری نمایند.

وزیر كشور تصریح كرد: اگر مردم سئوال یا ابهامی در مورد هر یك از مراحل برگزاری مراسم اربعین حسینی دارند، باید پاسخ های قانع كننده به آن ها دهیم و مسئولان به این امر توجه جدی داشته باشند.

رحمانی فضلی اظهار داشت: برخلاف تبلیغات منفی كه در سال های گذشته وجود داشته، حتی یك ریال از هزینه های مراسم اربعین حسینی كه زوار پرداخت می كنند، به جیب دولت نمی رود و قوه مجریه و سایر دستگاه ها هر چه امكانات و توان دارند برای سهولت در برگزاری این مراسم باشكوه فرهنگی پای كار می آورند.

رئیس شورای امنیت كشور با بیان این كه با تمهیدات انتظامی خوبی كه در سال قبل صورت گرفت از ترددهای غیرمجاز در مرزها جلوگیری شد، اضافه كرد: باید امسال هم تدابیری اندیشیده شود كه از ترددهای غیرمجاز از مبدا جلوگیری شود. همینطور در صورت ضرورت امكاناتی در مرزها فراهم گردد تا افراد غیرمجاز رجوع كننده در اسرع وقت به شهرهای خود بازگردانده شوند.

وزیر كشور با اشاره به استقبال مردم افغانستان و پاكستان جهت شركت در مراسم اربعین خاطرنشان كرد: در مرزهای شرقی مراقبت های لازم صورت بگیرد تا افرادی كه مدارك لازم را ندارند وارد كشور نشوند و افرادی كه دارای مدارك قانونی هستند با پرداخت هزینه های لازم توسط امكانات حمل ونقلی كه پیش بینی شده، به مرزهای غربی كشور منتقل شوند.

رحمانی فضلی با بیان این كه همكاری خوبی بین ایران و دولت عراق وجود دارد، اضافه كرد: تفاهم نامه ای در این رابطه امضاء كردیم كه متناسب با آن شرایطی كه داریم موضوعات در حال اجراء است.

وزیر كشور درباره مرزهای مشخص شده جهت تردد زائرین تصریح كرد: مرزهایی كه در سال قبل برای تردد زائرین پیش بینی شده بود، امسال هم همان مرزها فعال می باشند و امكانات خوبی هم در آنجا تعبیه شده است. اما امسال مناطق مرزی جدیدی در استان های كرمانشاه و ایلام پیشنهاد داده ایم و در تفاهم نامه اخیر هم طرف عراقی با بازگشایی مرز خسروی در كرمانشاه موافقت كرده اما یك سری مباحث امنیتی در آنجا وجود دارد كه مبحث به دولت عراق ارجاع شده است. البته دوستان ما در سفارت عراق و نیروی قدس دارند تمام تلاش خودشان را انجام می دهند كه شرایط بازگشایی این مرز هم فراهم گردد.

وزیر كشور با بیان این كه هر خدمتی كه صورت می گیرد ۱۰ درصد كار است و ۹۰ درصد امور بر عهده مردم خواهد بود، خاطرنشان كرد: سال قبل هم ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر به زیارت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) رفتند كه هماهنگ كردن حمل ونقل، خدمت رسانی و تامین امنیت این تعداد جمعیت بسیار دشوار است و فقط با همكاری مردم امكان پذیر است.

رحمانی فضلی افزود: همكاری مردم در چند سال اخیر در برگزاری مراسم اربعین خیلی خوب بوده و امیدواریم شاهد این همكاری ها امسال هم باشیم بخصوص در داخل عراق كه بعنوان میهمان به آنجا می رویم كه باید قوانین، مقررات و شرایط آن ها را كامل رعایت نماییم. چراكه حامل فرهنگ غنی شیعه هستیم و داریم این فرهنگ را در منصه ظهور و نمایش قرار می دهیم. ان شاءالله با این كار وحدت دنیای اسلام را تقویت نماییم و به خوبی این نهضت را متعالی و پرارزش نگه داریم.1397/07/05
21:06:34
5.0 / 5
2137
تگهای خبر: خدمات , شركت , فرهنگی , ویزا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد