ویزای كدام كشورها به تومان فروخته می شود؟

ویزای كدام كشورها به تومان فروخته می شود؟

سفرگو: در شرایط نوسان ارزی برخی سفارتخانه های كشورهای خارجی مقیم در ایران تسهیلاتی را برای صدور ویزا به واحد پول رایج ایران فراهم نموده اند.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، سوئیس، ژاپن، كویت، مكزیك و تونس همچون كشورهایی هستند كه خدمات ویزا را در ازای دریافت «تومان» یا همان ریال ایران عرضه می دهند. بعضی از این كشورها قبل از آن كه نوسان های ارزی در ایران تشدید شود، چنین سیاستی را به اجرا گذاشته بودند و بعضی دیگر از بهار امسال همزمان با شدت گرفتن اختلافات ارزی و محدودیت فعالیت صرافی ها، این امكان را برای اتباع ایرانی فراهم نموده اند. البته برعكس این مورد هم بوده است؛ مثلا روسیه تا اردیبهشت ماه امسال خدماتش را به ریال ایران انجام می داد اما از آن زمان به دلار آمریكا تغییر داد.
در فهرستی كه اداره گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه در اختیار ایسنا قرار داده است، نام سفارتخانه های اردن، عمان و قطر بعنوان كشورهایی كه هزینه ویزا را به واحد پول رایج ایران معادل سازی كرده اند هم مشاهده می گردد اما پیگیری ها نشان داده است عمان و قطر درحال حاضر خدمت ویزا را در فرودگاه و در بدو ورود با ارز رایج خودشان یا دلار آمریكا عرضه می دهند كه البته امكان صدور ویزا در سفارتخانه های این كشورها به تومان، اما با «مبلغ بیشتر» همچنان وجود دارد.
ویزای فرودگاهی عمان درحال حاضر به قمیت ۱۶ دلار آمریكا در فرودگاه این كشور صادر می گردد. همینطور برای دریافت ویزای بیزینسی قطر ۲۰۰ ریال و نوع توریستی آن ۱۲۰ ریال قطری باید در فرودگاه های بین المللی آن كشور پرداخت.
سفارت اردن هم با وجود آن كه نامش در لیست كشورهای عرضه دهنده خدمت ویزا به تومان ذكر شده است، اما بعد از اعمال سیاست های دولت عربستان سعودی برای منزوی كردن ایران، فعالیتش را در كشورمان رسما كمرنگ كرد و درحال حاضر پاسخگوی اتباع ایرانی برای «سفرهای توریستی» به اردن نیست.
طبق اطلاعات به دست آمده از این سفارتخانه ها درحال حاضر تونس با یك میلیون و ۲۶۰ هزار تومان، كویت در ازای یك میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ژاپن با ۸۸ هزار تومان و مكزیك با دریافت معادل ریالی ۳۶ دلار آمریكا، برای اتباع ایرانی ویزا صادر می كنند.
طبق قواعد سفارت مكزیك هم اتباعی كه گذرنامه و روادید معتبر آمریكا، كانادا، انگلیس و ژاپن یا ویزای چندگانه (مولتیپل) شینگن را داشته باشند، در صورت عرضه مدارك مستند در اثبات توان مالی خود، می توانند با اهدافی چون توریستی، كاری و ترانزیتی، «بدون ویزا» به این كشور سفر كنند.
سوئیس هم در ازای ۶۴۰ هزار تومان به اتباع ایرانی خدمت ویزا می دهد. هرچند كه ۲۶.۵ یورو اضافه تر در دفتر پیمانكار ایرانی یا VFS برای عرضه خدمات ویزا دریافت می گردد.
صرف نظر از تسهیلاتی كه این سفارتخانه ها برای اتباع ایرانی قائل شده اند، دریافت روادید از برخی از این كشورها كه تهیه مدارك آن ها دشواری در حد ویزای شینگن دارد همچون كویت، مكزیك و ژاپن، به داشتن دعوتنامه ای قوی منوط است.1397/07/17
13:23:22
5.0 / 5
2114
تگهای خبر: توریست , خدمات , سفر , ویزا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد