معاون رییس جمهور اعلام كرد:

تعداد گردشگران ۲۵۰۰ دلاری ایران زیاد شده است

تعداد گردشگران ۲۵۰۰ دلاری ایران زیاد شده است

سفرگو: رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اطمینان داد كه در شش ماهه دوم سال، شمار گردشگران اروپایی رشد می كند، اظهار داشت: هرچند تا به امروز تعداد گردشگران منطقه ای ۵۱ درصد رشد داشته كه بیشتر آن ها از نوع گردشگر های ۲۵۰۰ دلاری یا سلامت بوده اند.


علی اصغر مونسان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به برآوردهای صورت گرفته از شش ماهه دوم سال، اطمینان داد كه تعداد گردشگران اروپایی رشد كند و سپس به افزایش سفر گردشگران كشورهای منطقه به ایران كه با ۵۱ درصد رشد در این مدت همراه بوده است، اشاره نمود و اظهار داشت: این گردشگران در بخش گران، یعنی گردشگری سلامت سرمایه گذاری می كنند كه برای كشور بسیار اهمیت دارد. ما به این مسافران، گردشگران ۲۵۰۰ دلاری می گوییم، در حالیكه گردشگر های اروپایی، ۱۳۰۰ دلاری بودند.
معاون رییس جمهور افزود: در شش ماه ابتدا امسال ورود توریست به كشور رشد قابل ملاحظه ای داشته، هرچند كه تركیب گردشگران تغییر كرده است، اما در آینده ای نزدیك اروپایی ها هم متوجه می شوند كه مشكلات امروز كشور، اقتصادی می باشد و هیچ ارتباطی با مباحث امنیتی ندارد.
او با اعتقاد بر این كه سال ۹۷ با وجود همه تهدیدها، پُر از فرصت گردشگری خواهد بود، اظهار داشت: بیمارستان هایی كشور مملو از گردشگران منطقه ای است كه بعد از روند درمانی، برای تفریح مناطق شمالی كشور را انتخاب می كنند.
وی سپس درباره نوسانات نرخ ارز و تولید فرصت های گردشگری و صنایع دستی به تاثیر از آن، اظهار نمود: ما در هر سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می توانیم به اقتصاد كشور كمك نماییم، هرچند كه این تفاوت برای بخش های مختلف كشور مشكلاتی را تولید كرده، اما برای گردشگری و صنایع دستی فرصت بوده است.
رییس ساز مان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سپس به طرح دو نرخی شدن قیمت هتل ها و دریافت دلار از گردشگران خارجی توسط هتل ها اشاره نمود و اظهار داشت: این طرح در سازمان در حال بررسی است و در ایام آینده درباره ی آن اطلاع رسانی خواهد شد.
وی همینطور به ضریب ماندگاری گردشگران خارجی در ایران اشاره نمود و اضافه كرد: از موضوعاتی كه می تواند ضریب ماندگاری گردشگران را در كشورمان افزایش دهد، رویدادهای گردشگری می باشد كه باید شهرهای گردشگرپذیر كشور به آن توجه ویژه داشته باشند. برای مثال شهری مثل اصفهان باید به این سمت حركت نماید و به صورت جّد وارد این مقوله شود.
معاون رییس جمهور كه این گفت وگو را در جریان سفر به اصفهان با ایسنا انجام داد، میدان نقش جهان را یك فرصت بی بدیل برای برگزاری رویدادهای گردشگری و فرهنگی دانست كه می تواند ضریب ماندگاری توریست را افزایش دهد و با اشاره به مرمت آثار تاریخی این میدان جهانی، اظهار نمود: در مرمت ایوان عالی قاپو، كار پیچیده و فنی مرمتی صورت گرفته است. ستون های چوبی تك به تك برداشته، مسلح و دوباره به كار گرفته شده، سقف یك پارچه ای تولید و پشت این سقف عملیات فنی عظیمی صورت گرفته است.
مونسان به روند مرمت گنبد مسجد امام (ره) اشاره نمود و اظهار داشت: یك كار سازه ای معماری و هنری روی آن انجام شده كه در واقع ترك های گنبد باز شده، پایین آمده و دوباره در حال نصب است، كار سختی در حال انجام می باشد و این چیزی جز عشق به میراث فرهنگی و شهر اصفهان نیست.1397/07/30
12:44:34
5.0 / 5
2030
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد