گزارش جنگل های هیركانی به یونسكو می رود

گزارش جنگل های هیركانی به یونسكو می رود

سفرگو: ارزیابان یونسكو سپس ۹ روز بازدید از مناطق مختلف جنگل های هیركانی در ایران، گزارش خودرا درباره این پرونده میراث جهانی، سال آینده به یونسكو می دهند.فرهاد نظری مدیركل دفتر ثبت آثار تاریخی به خبرنگار مهر اظهار داشت: دو نفر از ارزیابان كمیته میراث جهانی یونسكو به مدت ۹ روز از ۱۵ محدوده مختلف جنگل های هیركانی بازدید نمودند. در این بازدید كارشناسان و معاون میراث فرهنگی باز همراهشان بودند.
وی افزود: مقرر است پرونده ثبت جهانی جنگل های هیركانی سال آینده در چهل و سومین دوره كمیته میراث جهانی یونسكو كه شهر باكو كشور آذربایجان برگزار می شود، مورد بررسی قرار گیرد و كارشناسان یونسكو ارزیابی خودرا در آن كمیته پیرو بازدیدی كه از جنگل های هیركانی داشتند، ارائه نمایند.
مدیركل دفتر ثبت آثار تاریخی اضافه كرد: سپس گفتگو درباره این پرونده جهانی، مشخص میگردد كه آیا یونسكو می پذیرد كه این پرونده ثبت جهانی شود یا نه.
نظری اشاره كرد: ارزیابان یونسكو به پنج استان خراسان شمالی، سمنان، گلستان، مازندران و گیلان رفتند و از ۱۵ محدوده و قسمت از جنگل كه در این استان ها وجود دارد، دیدن كردند.
وی اظهار داشت: نمونه ای از پرونده های میراث طبیعی جهانی مانند هیركانی در كشورهای دیگر وجود دارد اما هركدام از این پرونده ها دارای ارزش های منحصر به فردی هستند. قبل از این جنگل های «بیچ فارست» اروپا كه شامل كشورهای مختلف می شود، بعنوان میراث طبیعی در لیست یونسكو ثبت شده بودند.

1397/08/23
13:17:36
5.0 / 5
2392
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد