پذیرش مسافران ایرانی گرجستان سخت تر میگردد

پذیرش مسافران ایرانی گرجستان سخت تر میگردد

سفرگو: شرایط پذیرش مسافران در راه تهران ـ تفلیس، همزمان با تشدید بدرفتاری ماموران فرودگاه این كشور با بعضی از ایرانی ها، اعلام گردید.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، ایران روز گذشته گلایه مندی خودرا از وضعیت برخورد ماموران مرزی گرجستان با برخی اتباع ایرانی، به سفیر آن كشور ابلاغ نمود. دستیار وزیر امور خارجه كشورمان، برخوردهای نامتعارف برخی از ماموران مرزی گرجستان و افزایش میزان بازگرداندن اتباع ایرانی را مغایر با روابط دوستانه فیمابین اعلام نمود و تداوم این روند را لطمه زننده به روابط و ارتباطات خوب مردم دو كشور دانست. «یوسب چاخواشویلی» باز با اظهار تاسف از برخی برخوردهای صورت گرفته، قول داد: شخصا به تفلیس سفر و موارد را پیگیری و نتیجه را اعلام نماید.
وزارت امور خارجه و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشورمان باز در ادامه بازگرداندن اتباع ایرانی از مرزهای گرجستان درخواست كردند؛ تا اطلاع ثانوی از انجام سفر غیرضروری به این كشور خودداری شود.
امروز یك شركت هواپیمایی ایرانی كه پروازهای مستقیم تهران ـ تفلیس را سپس لغو روادید بین دو كشور برقرار كرده است، در اطلاعیه ای از تمام چارتركننده ها و آژانس های مسافرتی درخواست نمود مسافران را نسبت به شرایط "سختگیرانه" پذیرش در راه تهران ـ تفلیس توجه نمایند.
در این اطلاعیه آمده است: «با توجه به اعمال سیاست های سخت گیرانه پلیس فرودگاه تفلیس در ایام اخیر و آمار بالای مسافران INAD (تایید نشده و بازگردانده شده) در راه فرودگاه امام خمینی (ره) ـ تفلیس، به این وسیله از تاریخ ۲۲ آذرماه ۹۷، مسافران محترم در این مسیر تنها با داشتن شرایط مشخص، پذیرفته خواهند شد. (به استثناء مسافران دارای اقامت كشور گرجستان).
این شركت هواپیمایی از چارتركننده ها و آژانس های مسافرتی خواسته است مسؤول اطلاع رسانی به زیرمجموعه ها و مسافران باشند.
دولت گرجستان هنوز پاسخ شفافی درباره برخوردهای اخیر ماموران فرودگاه این كشور كه گفته میگردد تحت تاثیر تغییر رییس جمهور و سیاست های مهاجرتی این كشور بوده، نداده است. این شرایط باز از طرف شركت های ایران به این شرح تعیین شده است: الزام همراه داشتن بلیت برگشت (در مسیر ایران ـ گرجستان)، واچر هتل، بیمه مسافرانی و هزینه سفر متناسب با تعداد روزهای اقامت.
ایران و گرجستان از سال ۲۰۱۶ رژیم لغو روادید را به اجرا گذاشته اند كه به قول سفیر این كشور در تهران، از آن زمان تا كنون سفر ایرانیان به گرجستان ۶۰۰ درصد رشد داشته است.1397/09/21
21:02:08
5.0 / 5
1615
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد