آرزوی ایران درودی سرانجام محقق شد

آرزوی ایران درودی سرانجام محقق شد

به گزارش سفرگو سرانجام پس از گذشت دو سال و ۹ ماه، قرارداد واگذاری حق بهره برداری از زمینِ موزه ایران درّودی ابلاغ گردید و برای اولین بار اجازه بهره برداری از زمین موزه شخصی هنرمند نقاشی كه ۱۹۵ تابلویش را به صورت محضری به ملت ایران بخشیده، داده شد.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، روز گذشته (چهارشنبه، ۲۱ آذرماه) بعضی از اعضای شورای شهر تهران همچون محمدجواد حق شناس - رییس كمیسیون فرهنگی شورای شهر -، حسن خلیل آبادی -، رییس كمیته میراث فرهنگی شورای شهر -، محمدرضا دهداری پور - شهردار منطقه ۶ -، اعضای هیات امنای موسسه درودی و محمدرضا كارگر - مدیركل موزه ها و اموال منقول تاریخی -، در دیدار با ایران درودی بانوی نقاش سرشناس ایران، قرارداد واگذاری حق بهره برداری از زمین موزه ایران درودی را به او ابلاغ كردند.
شهریورماه سال ۱۳۹۵ كلنگ موزه ایران درودی در خیابان سیدجمال الدین اسدآبادی (یوسف آباد) با تشریفات كامل به زمین زده شد. این اتفاق پس از شش سال پیگیری رقم خورد؛ این هنرمند ۱۰ سال پیش خانه اش در فرانسه را فروخته و پول حاصل از آنرا به تومان تبدیل نموده و به ایران فرستاده بود تا برای ساخت موزه اش هزینه شود. اما ساخت موزه هر بار به علت وجود برخی مشكلات همچون جابه جایی مسئولان و بروكراسی اداری و تغییر چهار شهردار تهران در این مدت مسكوت ماند تا این كه روز گذشته قرارداد واگذاری حق بهره برداری از زمین موزه ابلاغ گردید.
هم اكنون ایران درودی با عنایت به نوسان قیمت دلار به صورت جدی نگران هزینه های ساخت موزه اش است.
این هنرمند نقاش بین المللی تجربه برگزاری ۶۴ نمایشگاه انفرادی در موزه ها و گالری های معتبر دنیا را دارد و ۸۰ فیلم مستند برای تلویزیون ملی سابق ایران تولید كرده است. همینطور هشت اثر نفیس وی در گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران و بعضی از آثارش در دیگر موزه های دنیا وجود دارد.
مقرر است ۱۹۵ تابلو این هنرمند كه به صورت محضری به ملت ایران بخشیده شده، پس از ساخت موزه كه نقشه آنرا جهانگیر درویش - معمار ورزشگاه تختی - هدیه كرده، به نمایش گذاشته شود.
این هنرمند ۸۲ ساله امیدوار است قبل از مرگش آثارش را در موزه خود نصب و آنرا شخصا افتتاح كند، چون كه به قول او، این مركز قبل از آن كه موزه شخصی این هنرمند باشد، مركز تبادل فرهنگی ایران با هنرمندان جهان خواهد بود.1397/09/23
17:51:26
5.0 / 5
1884
تگهای خبر: تاریخی , تولید , فرهنگی , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد