چند پیشنهاد برای توسعه گردشگری در مناطق آزاد

ایرانیان در مناطق آزاد خانه دوم بخرند

ایرانیان در مناطق آزاد خانه دوم بخرند

به گزارش سفرگو یك فعال گردشگری چند پیشنهاد برای توسعه صنعت گردشگری در مناطق آزاد عرضه كرد كه یكی از آنها پیشنهاد تشویق مردم به خرید خانه دوم در هر یك از مناطق آزاد بود.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، در نشست كمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی كه عصر روز گذشته در محل اتاق ایران برگزار شد، اكبر غمخوار یكی از فعالان صنعت گردشگری و فعال در حوزه تورهای ورودی خطاب به معاون گردشگری شورای عالی مناطق آزاد كه در این برنامه حضور داشت، اظهار داشت: چرا ایرانیان باید به مناطق آزاد سفر كنند و یا اینكه چرا فكر می كنید گردشگری خارجی در این مناطق توسعه می یابد آن هم با طرح بدون ویزا. گردشگران مقرر است با كدام پرواز بین المللی به مناطق آزاد برسند؟ غیر از دبی و مسقط كه به جزیره كیش پرواز دارند دیگر كدام یك از مناطق آزاد به صورت مستقیم با كشورهای دیگر پرواز دارند؟ پس اگر به دنبال توسعه گردشگری خارجی هستیم نخستین مبحث دسترسی یك یا دو پایتخت اروپایی به یكی از مناطق آزاد كشورمان است.
وی افزود: موقعی می گفتند كه تجارت چمدانی در مناطق آزاد بسیار مناسب می باشد اما حالا در مناطق آزاد مزیت نسبی خرید وجود ندارد. همینطور خیلی از مردم به دنبال خرید خانه دوم در شهر و یا كشور دیگر هستند. شمالی ها در این زمینه زرنگ بوده اند ما می توانیم این كار را در مناطق آزاد باب نماییم، امتیازی در این مناطق تولید نماییم كه مردم خانه دوم خویش را در كیش و یا قشم بخرند.
وی اظهار داشت: چند سال پیش با شهردار آنتالیا جلسه داشتم آنها در زمستان ۱۷ هزار تیم ورزشی را در این فصل پذیرش می كردند. ما هم اگر می خواهیم چنین فرصتی را از دست ندهیم باید در جایی مانند كیش چنین برنامه هایی را داشته باشیم. بهتر است مدیریت رویدادها را بسته به هر منطقه انجام دهیم خیلی از مناطق آزاد كنار ساحل هستند. یكی از پدیده هایی كه می تواند به مناطق آزاد كمك نماید توسعه گردشگری دریایی است. چرا كشتی كروز به مناطق آزاد نمی آید؟ كشتی های كروز معمولا سه هزار نفر را در خود می پذیرند آنها می توانند در جایی مانند چابهار، كیش یا قشم پهلو بگیرند و از بازارهای ایران خرید كنند. مبحث دیگر گردشگری سلامت است كه می توان یك برنامه برای اطبا و پزشكان خارجی داشت و برای آنها در مناطق آزاد برنامه داشته باشیم.
در پاسخ به این پیشنهادات، محمدرضا رستمی معاون گردشگری و فرهنگی مناطق آزاد بیان كرد: ما در نظر داریم چند پرواز بین المللی برای كیش و ماكو برقرار نماییم. همینطور پیشنهاد خرید خانه دوم در مناطق آزاد پیشنهاد بسیار خوبی است. حالا در ماكو باغ ویلاها را بوجود آورده اند تا توریستهای داخلی و خارجی بتوانند از آنها استفاده كنند.
وی همینطور اظهار داشت: كشتی كروز از اروند به كیش، قشم و چابهار راه اندازی خواهد شد. ما در نظر داریم از سرمایه گذاران برای این كار بهره بگیریم.

1397/09/28
20:45:14
5.0 / 5
1839
تگهای خبر: پزشك , توریست , تولید , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد