عضو شورای اسلامی هرمز:

صادرات خاك جزیره هرمز شایعه است

صادرات خاك جزیره هرمز شایعه است

سفرگو: عضو شورای اسلامی جزیره هرمز ضمن تكذیب صادرات خاك جزیره هرمز، اشاره كرد: ای كاش افرادی كه دست به دامن زدن چنین شایعاتی می زنند خود قدری به رعایت مسائل زیست محیطی پایبند باشند.


محمد سلامتی در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به واكنش مسئول كمیسیون گردشگری و عضو شورای اسلامی شهر هرمز به گسترده شدن فرش سنگی در این جزیره، اضافه كرد: در ساخت اثر محیطی "داماهی" كه در واقع یك لند آرت Land art است، از هیچ گونه خاكی استفاده نشده بلكه عوامل این برنامه فرهنگی تنها محیط دایره شكلی را خط كشی كرده و برای پدیدار شدن خط ها از سنگ های اطراف بهره برده است و هیچ گونه برداشت خاكی صورت نگرفته است.
وی با اشاره به اینكه از گفته های "محمد هرمزی" دیگر عضو شورای اسلامی هرمز متعجبم، اظهار نمود: این اثر سال ۹۰ توسط محمد سایبانی و چند هنرمند دیگر انجام شد و وی امسال با اطلاع از كامل كردن آن مبادرت به ساخت اثر محیطی "داماهی" كرد و هیچ گونه آسیبی به محیط زیست وارد نشده است.
سلامتی با اشاره به اینكه سپس خواندن متن مصاحبه به " هرمزی" اعلام كردم اینچنین مصاحبه ای بدون اطلاع به هیچ وجه صحیح نیست، افزود: وی خود اگر نگران خاك هرمز و مسائل زیست محیطی است چرا در مغازه اش مبادرت به فروش خاك هرمز می كند.
عضو شورای اسلامی جزیره هرمز افزود: وی یكبار اعلام نمود این خاك های مصنوعی است، اگر این مساله صحت دارد، آیا فریب مردم در فروش خاكی كه گفته میگردد متعلق به جزیره هرمز است اما در واقع مصنوعی است، امری درست است؟!
او همینطور نسبت به برخی صحبت ها درباب صادرات خاك هرمز، اشاره كرد: این امر به هیچ وجه حقیقت ندارد و تكذیب می كنم چونكه هیچ گونه خاكی از جزیره هرمز صادر نمی گردد.
سلامتی با اشاره به اینكه معدن خاك هرمز مدت یك سال است كه تعطیل بوده و فعالیتی ندارد، اظهار نمود: نمی دانم چرا با وجود جزایر مختلف گردشگری همچون هنگام در هرمزگان، تنها همواره برای جزیره هرمز شایعه و مسأله احداث می كنند و آنرا علم می كنند و نمی گذارند مردم این منطقه در آرامش به زندگی خود پرداخته و از ظرفیت های گردشگری بهره كافی را ببرند.
به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، فرش سنگی هرمز در آخرین پنج شنبه و جمعه آذرماه با مجوز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در بخشی از سواحل جزیره هرمز نقش بست كه محمد هرمزی، مسئول كمیسیون گردشگری و عضو شورای اسلامی شهر هرمز امروز در گفت و گویی با ایسنا نسبت به این مساله واكنش داد و اضافه كرد: مخالف هنر و هنرمند نیستیم. مهم آن است كه برای توسعه پایدار فكر اساسی شود، نه این كه صرف انجام یك كار كوتاه مدت تبلیغاتی و بدون برنامه و معرفی شخصی خاص باشد. ان شاء الله این كارها به صلاح و كارشناسی شده صورت گیرد.
1397/10/03
18:39:14
5.0 / 5
1825
تگهای خبر: فرهنگی , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد