آغاز سومین دوره طرح گردشگری دانش آموزی

آغاز سومین دوره طرح گردشگری دانش آموزی

به گزارش سفرگو معاون هماهنگی، اقتصادی و نظارت بر امور استان های سازمان دانش آموزی از آغاز سومین دوره طرح گردشگری دانش آموزی اطلاع داد.


سید هادی دلبری در گفت وگو با ایسنا، در این باره اظهار نمود: این طرح ویژه دانش آموزان پایه های نهم، دهم و یازدهم و با محوریت بازدید از مراكز و شعب سازمان تامین اجتماعی سراسر كشور و با همكاری سازمان های دانش آموزی استانها صورت می گیرد.
وی ادامه داد: به منظور آشنایی دانش آموزان با حقوق شهروندی و رونق گردشگری علمی و ارتقای سطح آگاهی عمومی نسل مولد و كارآفرین، قراردادی میان سازمان دانش آموزی و سازمان تامین اجتماعی منعقد شد.

معاون هماهنگی، اقتصادی و نظارت بر امور استان های سازمان دانش آموزی با اشاره به بیشتر از ۱۳.۷ میلیون بیمه شده اصلی و در مجموع ۴۲ میلیون بیمه شده تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی پوشش بیمه ای حدود نیمی از جمعیت كشور را برعهده دارد و این طرح فرصت تربیتی جذابی جهت یادگیری و آشنایی دانش آموزان با قوانین، انواع خدمات و مزایای بیمه ای خواهد بود.
وی افزود: این طرح در جهت اهداف سند تحول بنیادین و رشد ساحت های تربیتی و با هدف افزایش آگاهی های عمومی و تخصصی دانش آموزان با استفاده از بازدیدهای گروهی از مراكز تامین اجتماعی صورت می گیرد و كارشناسان تامین اجتماعی در طول بازدید دانش آموزان را هدایت و آنها را با فعالیت های این سازمان آشنا می كنند.
دلبری با اشاره به اینكه بازدیدكنندگان این طرح با اولویت دانش آموزان پیشتاز و ممتاز در چارچوب گروه های ۴۰ و ۲۰ نفره خواهند بود كه همراه با مربیان مدارس و با رعایت كامل دستورالعمل اردویی اعزام می شوند.
دلبری اضافه كرد: برگزاری مسابقه فرهنگی درباره این بازدیدها در دو رشته نقاشی و دست نوشته و دلنوشته هم در نظر گرفته شده و جوایزی به دانش آموزان برتر اهداء می گردد.1397/10/04
14:58:08
5.0 / 5
1689
تگهای خبر: خدمات , فرهنگی , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد