كشف آثار كهن جانوری در مسیل تاریخی پیرامون شهر تاریخی میبد

كشف آثار كهن جانوری در مسیل تاریخی پیرامون شهر تاریخی میبد

به گزارش سفرگو مدیر پایگاه شهر تاریخی میبد از كشف آثار كهن جانوری در مسیل تاریخی پیرامون شهر تاریخی میبد (تل حسن آباد) اطلاع داد.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی، در مسیل تاریخی پیرامون شهر تاریخی میبد و در تُل حسن آباد تعداد زیادی آثار كهن جانوری كه گفته می شود متعلق به دوره قبل از تاریخ است، كشف شد.
ساشا ریاحی مقدم - مدیر پایگاه شهر تاریخی تاریخی میبد - با بیان این خبر اظهار داشت: در گذشته به جهت اینكه از ورود سیلاب به شهرها جلوگیری شود، مسیل هایی برای دور نگه داشتن سیلاب از مناطق مسكونی ساخته می شد. شهر تاریخی میبد هم از این قاعده مستثنی نبوده و روی تُل های مختلف رسی قرار گرفته و دارای مسیل مختلف تاریخی است.
او اضافه كرد: یكی از مسیل های كهن كه الان شواهد دیرینه شناسی از آثار دوره قبل از تاریخ یافت شده در غرب شهر تاریخی میبد و در نزدیكی مجموعه كاروانی كچلك واقع شده است.
به قول ریاحی، در این مسیل تاریخی كه روی تُل حسن آباد قرار گرفته آثار كهن جانوری مشاهده شده كه با عنایت به شواهد به احتمال زیاد متعلق به دوره قبل از تاریخ باشد. این درحالی است كه قبل از این در بررسی و شناسایی كارشناسان در سال ۹۱ هم مشابه این آثار در منطقه بارجین مشاهده شده بود ولی از آنجایی كه هیچ اثر دیگری یافت نشد فعالیت های دیرینه شناسی ادامه نیافت.
او افزود: درحال حاضر مقرر است هیأتی از باستان شناسان در محل حاضر شوند و به بررسی و شناسایی این منطقه بپردازند و بعد از آن اطراف تُل حسن آباد با حفظ وضعیت طبیعی تبدیل به محور گردشگری شود.

1397/11/06
23:47:45
5.0 / 5
1628
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد