تلاش رسانه ای تركیه برای جذب توریست

تلاش رسانه ای تركیه برای جذب توریست

به گزارش سفرگو روزنامه های معتبر آلمانی و روس در گزارش های ویژه، مردم كشورهای خویش را به بازدید از كشور تركیه بعنوان بهشت گردشگران ترغیب كردند.


به گزارش سفرگو به نقل از دیلی صباح، بعد از آنكه نشریه «فرانكفورتر آلگماینه زایتونگ» كه مهم ترین روزنامه سراسری آلمان است در گزارشی به جذابیت های گردشگری تركیه پرداخت، این دفعه روزنامه «كومسومولسكایا پراودا» روسیه هم در شماره ای ویژه و ۱۶ صفحه ای، روس ها را به سفر هر چه بیشتر به تركیه تشویق كردند.
نكته جالب اینجاست كه این دو گروه رسانه ای مهمم در آلمان و روسیه در فاصله تنها یك هفته مبادرت به انتشار شماره های ویژه برای تبلیغ گردشگری تركیه كرده اند.
روسیه سال قبل با ۵.۹۶ میلیون گردشگر، مهم تربن صادركننده گردشگر به تركیه بود و ۱۵.۱ درصد از كل گردشگران ورودی به تركیه را روس ها تشكیل می دادند و بعد از آن آلمانی ها با ۴.۵۱ میلیون گردشگر قرار داشتند.
بر مبنای اعلام وزارت فرهنگ و گردشگری تركیه، این كشور پارسال در مجموع میزبان ۳۹.۵ میلیون توریست بود كه از رشد ۲۱.۸۴ درصدی در مقایسه با آمارهای سال قبل آن حكایت دارد.
روزنامه «كومسومولسكایا پراودا» پرتیراژترین نشریه روسیه است و در شماره ویژه و ۱۶ صفحه ای خود به معرفی كشور تركیه از زبان مهم ترین خبرنگاران روسیه پرداخته است و از مردم خواسته تعطیلات خویش را در تركیه سپری كنند.
كمیسیون سفر اروپا هم چندی قبل اعلام نمود تركیه كه چند سالی با بحران جدی برای حفظ صنعت گردشگری خود رو به رو بود، در سال ۲۰۱۸ به بالاترین نرخ رشد در جذب گردشگر های خارجی در بین كشورهای اروپایی رسیده است و رشد ۲۳.۵ درصدی را به ثبت رسانده است.1397/12/24
00:41:50
5.0 / 5
1887
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد