مركزی برای نمایش هواپیماهای اسقاطی، آموزش مهمانداری در دستور كار

مركزی برای نمایش هواپیماهای اسقاطی، آموزش مهمانداری در دستور كار

سفرگو: مدیر مركز توسعه گردشگری و هوانوردی اظهار داشت: این مركز مقرر است ضمن نمایش هواپیماهای خارج شده از دور فعالیت، آموزش مهمانداری در كنار گسترش موزه هوایی را باز در دستور كار قرار دهد.


جلال فخرا مدیر مركز توسعه گردشگری و هوانوردی به خبرنگار مهر اظهار داشت: مركز نمایش های هوایی در سال ۶۶ بعنوان نمایشگاه هوایی با حضور مقام معظم رهبری در منصب ریاست جمهوری راه اندازی شد و مقرر است در آینده نمونه ای از پرنده های نظامی و غیر نظامی و بالگردها به این مكان برای نمایش منتقل شود. وی افزود: یك موزه هوایی باز داخل مجموعه داریم كه بازسازی و گسترش پیدا خواهدنمود. همین طور در تعامل با وزارت ورزش، آموزش و پرورش و شهرداری تهران مقرر است تا گروههای دانش آموزی و مردم بوسیله خانه های فرهنگ و فرهنگسراها از این مكان در ایام مشخصی بازدید نمایند. فخرا بیان كرد: حالا باز مراكزی در كیش و شمال و مشهد داریم كه خدمات رفاهی و ورزشی را به خانواده كاركنان صنعت هوایی نمایش خواهدنمود. این مركز در واقع زیر نظر صنعت هوایی ایران وابسته به سازمان هوایی وزارت دفاع است و چون تخصص این كار را داریم در حوزه آموزش با پرنده های فوق سبك، بستر آموزش، تفریح و ورزش را برای مردم فراهم می نماییم.
وی افزود: مقرر است دوره های آموزشی پرواز با پرنده های سبك، پاراگلایدر، پاراموتور و بالن و دوره های مهمانداری تا سطح حرفه ای برای مردم اجرا شود. در این دوره ها كه طبق استاندارد بین المللی خواهد بود، شركت كنندگان اول با استعدادهای خود آشنا می شوند و چون هزینه دوره ها سنگین است با تفاهمنامه هایی به قیمت تمام شده این دوره ها را برگزار می نماییم و به صورت قسطی هزینه دوره ها از حقوق افراد كم می شود. ما صرفاً به دنبال انتفاع از اداره این مجموعه نیستیم بلكه می خواهیم خدمتی به مردم علاقه مند در این عرصه نماییم. تا یكی دو ماه دیگر این دوره های آموزشی را برگزار می نماییم. چون مجوزهای قانونی لازم را برای دادن گواهینامه های غیر نظامی باز گرفته ایم. فخرا بیان كرد: این مركز زمانی ۱۲ هزار بازدید كننده داشت از مدارس گروههای دانش آموزشی برای بازدید می آمدند و نوبت می گرفتند اما مجموعه، چند سالی تعطیل شد و این تعداد بازدیدكننده باز ركود پیدا كرد.
مدیر مركز توسعه هوانوردی و گردشگری اظهار داشت: حالا طبق تفاهمی كه با ستاد گردشگری شهرداری تهران بسته ایم قرار شده حدود ۲۸۰ سرای محله با ما همكاری كنند تا مردم بتوانند به این مركز آمده و از امكانات تفریحی و ورزشی اینجا استفاده كنند. هواپیماهای مدل بدون خلبان كه با كنترل جا به جا می شود باز به همراه بالن و مسابقات محلی برای پر كردن اوقات فراغت مردم فراهم گشته است. رستوران این مركز باز به مردم و كاركنان صنعت هوایی خدمات می دهد. وی ادامه داد: در این مركز ۲۰ هواپیما در مدلهای مختلف به معرض نمایش گذاشته شده كه تایم پروازی آنها تمام شده و الان به معرض نمایش گذاشته شده اند. ما امسال تعداد هواپیماهای به معرض نمایش گذاشته شده را بیشتر خواهیم كرد. همین طور بعضی از آنها بازسازی می شود. این كار برای ما هزینه بردار نیست چون همت مدیران در سازمان هواپیمایی در بازسازی موزه و این مجموعه است كه امیدوارم امسال صورت گیرد. چون حالا موزه هوایی این مجموعه تا حد مطلوب فاصله دارد. ما برای تأمین هزینه ها از تخصص خودمان استفاده خواهیم كرد.


منبع:

1398/02/15
19:03:53
5.0 / 5
1563
تگهای خبر: آموزش , خدمات , شركت , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد