با حضور مسئولان؛

جمجمه انسان هوشمند كشف شده در غار كلدر خرم آباد رونمایی گردید

جمجمه انسان هوشمند كشف شده در غار كلدر خرم آباد رونمایی گردید

سفرگو: قسمتی از جمجمه انسان هوشمند كشف شده در فصل سوم جستجوهای غار كلدر خرم آباد با حضور مسئولان رونمایی گردید.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، در مراسمی با حضور سید موسی خادمی استاندار لرستان، معاونین استاندار لرستان، اسد عبدالهی فرماندار خرم آباد، امین قاسمی مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان، مهرداد فتحی بیرانوند مدیر كل حفاظت محیط زیست لرستان و خسرو عزیزی رئیس دانشگاه لرستان از جمجمه كشف شده انسان هوشمند در فصل سوم از كاوش غار كلدر خرم آباد رونمایی گردید.
در این مراسم استاندار لرستان با اشاره به ظرفیت های گسترده لرستان در بحث گردشگری اظهار داشت: یكی از مزیت های استان لرستان همین وجود آثار تاریخی با قدمت خیلی بالا در استان است.
سید موسی خادمی اضافه كرد: شواهد به دست آمده از انسان های هوشمند هم از حیث مباحث در رابطه با گردشگری و هم از لحاظ مباحث علمی و پژوهشی حائز اهمیت بوده و بایستی با جدیت این بحث ها پیگیری شود.

وی كشفیات غار كلدر را شروع یك كار جدید دانسته و اشاره كرد: این اقدامات می تواند به نتایج خیلی بهتر منجر شود كه در وهله اول باید بخش های تحقیقی و پژوهشی كار را با گسترش همكاری ها با دانشگاه های خارجی تقویت نماییم.
استاندار لرستان اضافه كرد: مطمئناً لرستان با فضای تاریخی خود و رونمایی های صورت گرفته از گذشته می تواند در كشف میراث بشریت و گذشته انسان ها نقش مهمی را ایفا كند كه همه باید كمك نماییم كه این طلای خفته در خاك جهت استفاده مردم جهان نمایان و ارائه شود.

خادمی با تاكید بر استفاده از ظرفیت های درون استانی برای توسعه لرستان به ویژه در بخش گردشگری گفت: یكی از طریق های توسعه گردشگری ایجاد سایت موزه است، ضمن اینكه كارهای دیگری نیز باید در دستور كار قرار داد كه این سایت ها جذابیت لازم را پیدا كرده تا بتوانیم از مزیتشان برای توسعه استان استفاده لازم را ببریم.

امین قاسمی مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان نیز در سخنانی با اشاره به یافته های مهم در این فصل از كاوش غار كلدر اظهار داشت: پیگیری های لازم برای صدور مجوز ادامه كاوش با پژوهشگاه میراث فرهنگی و پژوهشكده باستانی شناسی انجام شده كه در صورت تمدید مجوز، كاوش در این غار ادامه خواهد یافت.
در این مراسم دكتر بهروز بازگیر سرپرست هیأت كاوش غار و پورفسور جان وندرماد دیرین شناس هلندی به تشریح آخرین یافته های این فصل از كاوش غار كلدر پرداختند.


منبع:

1398/02/28
14:42:59
5.0 / 5
1530
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد