اضافه شدن مرز خسروی بعنوان مرز چهارم خروجی زائران اربعین

اضافه شدن مرز خسروی بعنوان مرز چهارم خروجی زائران اربعین

به گزارش سفرگو مدیر اجرایی ستاد اربعین كشور از پرداخت ۱۰۰ دینار ارز به زوار با هماهنگی بانك مركزی اطلاع داد و خاطرنشان كرد: زائران اربعین هنگام ثبت نام در سامانه سماح باید مبلغ ۲۵ هزار تومان بابت بیمه پرداخت كنند.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، امیر مرادی در جلسه ستاد اربعین حسینی استان گیلان، با اشاره به اینكه ثبت نام در سامانه سماح از روز جمعه، اول شهریورماه ۹۸ شروع می شود، اظهار نمود: برپایه تفاهم نامه منعقد شده بین ایران و عراق، روادید سفر اربعین حذف گردیده است.
او همینطور از اضافه شدن مرز خسروی بعنوان مرز چهارم خروجی زائران اربعین اطلاع داد و اظهار داشت: یكی از شاخصهای خوب تفاهم نامه مذكور افزایش مدت زمان سفر اربعین است و بنابراین كاروان های موكب دار می توانند از اول تا دهم محرم اعزام شوند. با هماهنگی گمرك مواد غذایی و كالاهای پلمپ شده در ایران بدون مشكل از مرز عراق عبور خواهند كرد.
مشاور و مدیر اجرایی ستاد مركزی اربعین كشور حذف روادید را باعث افزایش زوار اربعین دانست و اضافه كرد: مواجه شدن با چنین جمعیتی نیازمند مدیریت توسط فرمانداران است، چونكه كشور عراق تنها توانایی پذیرش ۲.۵ میلیون زائر را دارد.
مرادی با اشاره به اینكه در اربعین گذشته تنها در یك روز ۲۹۰ هزار نفر از مرز ایران خارج شدند، اظهار داشت: امسال برای پیشگیری از ازدحام جمعیت و حمل و نقل آسان زوار، استان های ایلام، همدان، لرستان و كرمانشاه را برای انتقال زوار تعیین كرده ایم و زوار از این استان ها باز خواهند گشت.
وی با اشاره به جابجایی زائران از مرز مهران به استان های مذكور از راه اتوبوس های شهری، افزود: اعتبارات لازم برای چهار استان همجوار خوزستان در نظر گرفته شده كه ۷۵ میلیارد تومان برای ایلام و ۲۵ میلیارد تومان برای لرستان و كرمانشاه است و بنابراین اعتباری ویژه ای برای آستارا و رودبار جهت استقبال از زوار خارجی اربعین تخصیص خواهد یافت.
مشاور و مدیر اجرایی ستاد اربعین كشور ضمن قدردانی از سپاه قدس گیلان جهت ساماندهی زوار خارجی، عنوان كرد: پیشبینی می نماییم امسال شاهد ورود ۲۰ هزار زائر اربعین از مرز آستارا باشیم.
وی از پرداخت ۱۰۰ دینار ارز به زوار با هماهنگی بانك مركزی اطلاع داد و خاطرنشان كرد: زائران هنگام ثبت نام در سامانه سماح باید مبلغ ۲۵ هزار تومان بابت بیمه پرداخت كنند كه این بیمه تا سه میلیون تومان شامل درمان سرپایی، ۴۵ میلیون تومان شامل هزینه های درمانی و ۳۰۰ میلیون تومان شامل حوادث غیرمترقبه می شود.
1398/06/02
13:38:18
5.0 / 5
1413
تگهای خبر: سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد