مونسان در حاشیه جلسه هیئت دولت:

تداوم رشد گردشگری داخلی و خارجی، بوتیك-هتل ها توسعه می یابد

تداوم رشد گردشگری داخلی و خارجی، بوتیك-هتل ها توسعه می یابد

به گزارش سفرگو وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: مسیر رو به رشد گردشگری در ابعاد داخلی و خارجی ادامه پیدا خواهدنمود.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: در وهله اول لازم است از نمایندگان مجلس به جهت اعتماد به بنده تشكر كنم و در ساختار جدید، ماموریت های مهمتری را بطور قطع به انجام خواهیم رساند.
وی با اشاره به اینكه این وزارتخانه ابعاد فرهنگی و اقتصادی بسیار مهمی دارد، افزود: بر این اساس این وزارتخانه شرح ماموریت های بسیار زیادی دارد كه نمایندگان مجلس تشخیص دادند ساختار سازمانی ارتقا پیدا كند تا ما بتوانیم ماموریت ها را به خوبی انجام دهیم.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تاكید بر اینكه مسیر رو به رشد گردشگری در ابعاد داخلی و خارجی ادامه پیدا خواهد كرد، اشاره كرد: تلاش داریم روند افزایش سرمایه گذاری كه در بخش گردشگری كشور در حال انجام می باشد، همچنان به همین صورت ادامه پیدا كند و ما بتوانیم تعداد قابل توجهی از این پروژه ها را تا اختتام دولت دوازدهم به بهره برداری برسانیم.
مونسان افزود: در بُعد صنایع دستی هم روند رشد صادرات را با وجود شرایط موجود داریم و طرح تجاری سازی را آغاز نموده ایم و به دنبال آن هستیم كه روی ارتقای بسته بندی، برندسازی و طراحی مبتنی بر سلیقه بازار كار و كاربردی كردن صنایع دستی كار نماییم تا حجم بازار گسترش پیدا كند.
وی بیان كرد: در بُعد میراث فرهنگی هم با ارتقای ساختاری كه صورت گرفته است، امیدواریم بتوانیم اعتبارات بهتری را جذب نماییم تا به میراث فرهنگی توجه بیشتری شود.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینكه ثبت جهانی آثار فرهنگی همچنان ادامه می یابد، اشاره كرد: با روند ثبت جهانی به صورت زنجیره ای، امیدواریم بتوانیم از سهمیه های خود حداكثر بهره برداری را داشته باشیم و خوشحالیم كه جایگاه ما در این زمینه یعنی میراث فرهنگی جهانی از ۱۱ به ۹ ارتقا پیدا كرده است و امیدواریم این روند رو به رشد را ادامه دهیم.
مونسان با اشاره به اینكه امیدواریم از سرمایه خود مردم هم استفاده نمائیم و ملت در مرمت و احیای بناهای تاریخی مشاركت داشته باشند، اشاره كرد: ما به دنبال آن هستیم كه از این طریق كسب و كارهای جدیدی را شكل دهیم تا برای جوانان ایجاد شغل شود.
وی اظهار داشت: همین طور سوژه جدیدی تحت عنوان «بوتیك-هتل ها» مطرح است؛ بناهای تاریخی ما در حال تبدیل شدن به فضاهای اقامتی هستند كه مورد اقبال توریستهای خارجی و داخلی قرار گرفته و به دنبال آن هستیم كه این مساله را توسعه دهیم.


منبع:

1398/06/13
20:15:59
5.0 / 5
2262
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد