تشكیل كارگروه ویژه حریق بناهای تاریخی

تشكیل كارگروه ویژه حریق بناهای تاریخی

سفرگو: مدیرعامل سازمان آتش نشانی از تشكیل كارگروه ویژه مقابله با حریق در بناهای تاریخی آگاهی داد.به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، مهدی داوری صبح امروز به مناسبت روز آتش نشان میهمان صحن علنی شورای شهر تهران بود و ضمن ارائه گزارشی از عملكرد سازمان آتش نشانی با بیان این كه نیروی انسانی، سرمایه های سخت افزاری ونرم افزاری و فكری، سرمایه های سازمان آتش نشانی هستند.

وی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت سرمایه نیروی انسانی اظهار داشت: ۱۳۳۸ آتش نشان در طرح پایش سلامت جسمانی و روانی شركت كردند. درراستای پشتیبانی از ایثارگران و خانواده های شهدای آتش نشان ۲.۷ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده و سوژه سخت و زیان آور بودن شغل آتش نشانی نیز در شورای عالی استان ها در حال پیگیری است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی اضافه كرد: ۲۰۰۰ دست اوركت و شلوار ضد حریق خریداری شده است. تجهیزات ویژه حفاظت فردی آتش نشانان شامل دستكش و چكمه ضد حریق نیز خریداری شده است.

وی در ادامه با اشاره به این كه تابحال ۲۱ دستگاه نردبان و بالابر هیدرولیك خریداری است، اظهار داشت: ۶۴ دستگاه فن تونلی و معمولی خریداری شده است. با برگزاری مانورهای شبانه سطح آمادگی آتش نشانان را افزایش می دهیم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی با بیان این كه ۲۰ هزار ساختمان در طرح نظام بازرسی ایمنی ساختمان ها مورد بازرسی قرار گرفتند و ۹۵ برج و ۸ شهرك مسكونی نیز در طرح ۹۹۹ پایش شده اند، اظهاركرد: سامانه هوشمند پایش خودرو های آتش نشانی روی ۱۱۸ دستگاه خودرو انجام شده است. ۲۹ هزار و ۹۵۷ نفر در چارچوب اجرای طرح حامی ایمنی آموزش داده شده اند و ایمنی ۳۱۰۰ مدرسه نیز پایش شده است.

وی در ادامه در مورد تدوین اسناد شناسنامه فرآیندهای سازمانی آتش نشانی اظهار داشت: چهار سند آماده و سه سند دیگر در حال تهیه است و در حال بازبینی سند استراتژیك افق ۱۴۰۴ سازمان و اسناد عملیاتی مرتبط هستیم چونكه معتقدیم سند باید متناسب با دوره جدید مدیریت شهری و تغییرات شهر تهران بازبینی شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی همین طور از تشكیل كارگروه عملیاتی ویژه ایمنی مترو تهران آگاهی داد و اظهار داشت: به دنبال وقوع حریق در میدان حسن آباد با همكاری وزارت میراث فرهنگی دوره های ویژه مقابله با حریق در بناهای تاریخی با همكاری دانشگاه تهران تشكیل شده است.

منبع:

1398/07/07
19:12:29
5.0 / 5
1679
تگهای خبر: آموزش , تاریخی , خرید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد