توصیه به زائران اربعین

به شمال عراق نروید

به شمال عراق نروید

به گزارش سفرگو مدیركل عتبات سازمان حج و زیارت با عنایت به ناآرامی های بغداد و بسته شدن مرز خسروی، به زوار سفارش كرد: به شهرهای شمالی عراق، به ویژه سامرا و كاظمین سفر نكنید.


وزارت امور خارجه كشورمان به دنبال ناآرامی های پراكنده در عراق با صدور اطلاعیه ای از زوار اربعین درخواست نمود «سفر خود به عراق را تا آرام شدن شرایط در آن كشور به تاخیر انداخته و به هشدارهای مسؤولان سیاسی و امنیتی اربعین توجه كامل داشته باشند.»
حجت الاسلام صحبت الله رحمانی ـ مدیركل دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت ـ در همین رابطه به ایسنا اظهار داشت: عراق با یك سری اعتراض های محلی روبه رو است كه البته دولت این كشور تا كنون به ما اعلام رسمی نكرده كه مانع سفر زوار اربعین به عراق شویم. درحال حاضر فقط مرز خسروی بسته شده اما سه مرز دیگر برای تردد زوار باز است.
او با اشاره به تدوام سفر كاروان های رسمی سازمان حج به عراق از سه مرز مهران، چذابه و شلمچه با وجود گزارش برخی ناآرامی ها از بغداد، اظهار نمود: كاروان های رسمی عتبات تا قبل از این یك شب در شهر كاظمین (در نزدیكی بغداد) اقامت داشتند كه با عنایت به شرایط موجود، سفر آنها به شهرهای كاظمین و سامرا در شمال عراق حذف گردیده است. به زائرانی كه به قصد شركت در مراسم پیاده روی اربعین به این كشور وارد می شوند نیز سفارش اكید می شود به سمت شمال عراق حركت نكنند.
رحمانی با بیان این كه دولت عراق تا كنون درباره وضعیت امنیت در داخل كشور و تشدید تدابیر امنیتی، اعلام رسمی نداشته است، در امتداد اطلاعیه وزارت خارجه كشورمان و با عنایت به مسدود شدن مرز خسروی، اظهار داشت: ما هم از زوار اربعین درخواست می نماییم سفر خودرا یكی دو روز به تاخیر اندازند تا شرایط آرام شود.
بنا بر اعلام دبیر ستاد مركزی اربعین، مرز خسروی با عنایت به شرایط داخل عراق، تا اطلاع ثانوی بسته شده است. احمد محمدی فر گفته: این مرز به تقاضای طرف عراقی بسته شده است تا بتوانند شرایط و آمادگی لازم را احراز كنند.
گزارش هایی از بسته شدن مرز چذابه تا شب گذشته نیز منتشر گردید كه بنا بر اعلام مدیركل دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور عتبات عالیات سازمان حج، این مرز الان باز و تردد زوار و كاروان ها درحال انجام است.
منبع:

1398/07/12
20:45:39
5.0 / 5
1704
تگهای خبر: سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد