میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته

سرمایه گذاری 28 هزار میلیاردی در تهران

سرمایه گذاری 28 هزار میلیاردی در تهران

سفرگو: سفر هیئت ایرانی برای بسط روابط گردشگری ایران و عمان به مسقط، سرمایه گذاری 28 هزار میلیاردی در تهران، برگزاری نمایشگاه میراث فرهنگی هند همچون خبرهای میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، در این هفته خبرگزاری مهر از تعلل وزارت میراث فرهنگی در ایجاد تشكل حرفه ای گردشگری به نقل از رئیس موقت هیئت موسس تشكل حرفه ای دفاتر مسافرتی آگاهی داد و نوشت بعد از ماهها ارائه درخواست برای تشكیل این تشكل هنوز وزارت میراث فرهنگی به متقاضیان ترتیب اثر نداده است. همین طور در خبر دیگری كه این هفته منتشر گردید آمد كه خانه وارطان در لیست میراث ملی بعنوان بنای دوره پهلوی دوم كه آنرا یكی از معماران برجسته ایرانی طراحی نموده بعنوان اثر ملی شناخته و آنرا ثبت كرده است. هنوز شماره ملی برای این اثر اختصاص پیدا نكرده است. مقرر است این اتفاق به مسئولان مربوطه در وزارت راه ابلاغ شود.
در این هفته هیئتی از وزارت میراث فرهنگی به عمان سفر كردند كه ۶۰ مدیر آژانس مسافرتی نیز آنها را در این سفر همراهی می كردند. این هیئت برای تبادل توریست و ایجاد زمینه های گسترش روابط در حوزه گردشگری سلامت تفاهم نامه هایی را نیز با وزارت گردشگری عمان امضا كردند.
در این سفر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی از جاذبه های عمان نیز به همراه وزیر گردشگری این كشور بازدید نمود.
در این هفته اعلام گردید كه سایت های تاریخی ایران همچون كاخ موزه های تهران به مناسبت روز اربعین تعطیل هستند. در هفته آینده نیز به مناسبت رحلت حضرت رسول این بناها تعطیل خواهد بود.
در این هفته همین طور خبرگزاری مهر در گزارشی از موزه البسه و عروسك های ملل نوشت كه این موزه در واقع بازدید كنندگان در یك ساختمان می توانند از سه موزه عروسك، البسه و اسباب بازی دیدن كنند. همین طور به نقل از مدیر این موزه نوشته شد كه لطمه های اجتماعی مختلفی در كوچه فیات مشاهده می شود كه این مساله سبب رنجش مدیران موزه و بازدید كنندگان شده است.
در این هفته وزارت میراث فرهنگی پیش نویس بخشنامه اجرایی ماده ۱۵ قانون پشتیبانی از هنرمندان، استادكاران و فعالان صنایع دستی را جهت بررسی و تصویب به كمیسیون فرهنگی هیئت دولت ارسال كرد. همین طور نمایشگاه میراث فرهنگی هند در ایران نیز به مناسبت هفتادمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیك ایران و هند در موزه رضا عباسی برپا شد.
مدیركل میراث فرهنگی تهران نیز در این هفته آگاهی داد ۹۱ پروژه گردشگری با اعتباری بیشتر از ۲۸ هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در حال اجرا و سرمایه گذاری است.


منبع:

1398/08/05
21:55:52
5.0 / 5
1653
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد