اثبات توانایی هنرمندان سندروم داون در سرای هنر

اثبات توانایی هنرمندان سندروم داون در سرای هنر

سفرگو: هنرمندان جوان مبتلا به سندروم داون در سرای هنر میدان فردوسی تهران صنایع دستی تولید می كنند تا ثابت كنند توانایی های لازم را برای خلق یك اثر هنری دارند.


به گزارش سفرگو به نقل از مهر، هنرمندانی كه عده ای امكان دارد گمان كنند توانایی زیادی در اداره كارهای شخصی خویش را ندارند با راه اندازی یك فروشگاه و نمایش تولیدات هنری شان در سرای هنر میدان فردوسی و در كنار هنرمندان خبره صنایع دستی كه هنرشان میلیون ها تومان قیمت دارد و به خارج از كشور صادر می شود، آثاری از دست سازه های خویش را به معرض نمایش و فروش گذاشته اند. این فروشگاه مملو از آثار هنری مانند تابلوها، تولیدات آثاری مانند گلدوزی و كیف های سنتی و آویزهای تزئینی است. هر روز یكی از همین هنرمندان به همراه اعضای خانواده به این مغازه كه از بامداد تا ساعت 16 باز است می روند تا به بازدیدكنندگان هنرشان را نشان دهند و ثابت كنند كه توانایی بسیاری از كارها را دارند حتی حساب و كتاب فروش صنایع دستی را. هنرمندان صنایع دستی مبتلا به سندورم داون در واقع با آموزش این هنرها و فروش آن به علاقه مندان به خانواده خود در تامین هزینه های زندگی كمك می كنند.
اگر به خیلی از بازدیدكنندگان كارهای هنری آنها نشان داده شود به سختی باور می كنند كه كار دست همین هنرمندان سندروم داون است. شاید چون شناخت كافی درباره توانایی های آنها را ندارند. در واقع ظرافت و دقت در كارهای دست ساز آنها باعث چنین شگفتی خواهد شد. در كنار این آثار همینطور تصاویری وجود دارد كه می توان مشاهده كرد آنها زیر نظر اساتید مختلف تعلیم دیده اند و خودشان در حال خلق یك اثر هنری مانند سفال هستند. چندی قبل یكی از اتحادیه های در رابطه با صنایع دستی دستور پلمپ این واحد را گرفته بود و باعث شد چند روزی این مغازه صنایع دستی پلمپ شود اما با ورود اداره كل میراث فرهنگی استان تهران این مورد فیصله یافت چون آنها مجوز لازم را از اداره كل میراث فرهنگی داشتند منتها مشكلات نرم افزاری سبب شده بود هنوز این مجوز برای آنها كتبی اعلام نشود. ازاین رو حالا این واحد صنفی هنوز هم در حال نمایش و فروش صنایع دستی هنرمندان سندورم داون هست تا باعث شگفتی بازدیدكنندگان از هنرشان شوند.

1398/08/12
23:07:33
5.0 / 5
1555
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد